ПЕРШІ ОЗНАКИ ВАРИКОЗУ

15 августа 2018 | ЗДОРОВ'Я, ЛІКУВАЛЬНИЙ ЦЕНТР (ЛКЦ) М. ОХТИРКА | Нет комментариев |

Варикозна хвороба нижніх кінцівок або варикозне розширення вен нижніх кінцівок – розширення поверхневих вен, що супроводжується неспроможністю клапанів і порушенням кровотоку. Це найпоширеніше захворювання периферичних судин. Згідно епідеміологічних даних, різні форми цього захворювання зустрічаються в 26-28% жінок і 10-20% чоловіків працездатного віку.

ПЕРШІ ОЗНАКИ ВАРИКОЗУ

На ранньому етапі варикозне розширення вен дуже складно діагностувати, тому найчастіше пацієнтки (оскільки саме жінки більше схильні до цього захворювання) звертаються до фахівців вже на досить пізньому терміні. Іноді доводиться витратити багато часу, щоб привести ноги в норму. Часто не обходиться і без хірургічного втручання.

Щоб не допустити подібного розвитку подій, необхідно звернутися до лікаря при появі перших ознак варикозу. А ще краще проводити періодичну профілактику, вести здоровий, в міру активний спосіб життя і відмовитися від шкідливих звичок.
Запідозрити варикозне розширення вен жінка може за певними ознаками, на початковому етапі це буде періодична набряклість обох кінцівок, сильна втома навіть при незначному навантаженні на ноги і своєрідне гудіння. Все це говорить про те, що жінці потрібно як мінімум подумати про профілактику варикозу, а ще краще звернутися до лікаря.

Найчастіше перші ознаки варикозу вен проявляються в той час, коли у жінки починає змінюватися вага. Це може бути пов’язано з порушенням гормонального фону або з вагітністю. В результаті навантаження на ноги буде дуже сильною, і судини можуть не витримати.

Спочатку все супроводжується почуттям сильної втоми ніг. Особливо сильно це проявляється при тривалій ходьбі або використанні незручного взуття. Якщо робота пов’язана з тривалим проведенням часу на ногах, до вечора відчуття будуть неприємні. Але і у тих, хто багато часу проводить сидячи, теж можуть відзначатися ознаки варикозу. Він може розвинутися через порушення кровообігу і неправильної пози. В особливій групі ризику знаходяться жінки, які люблять сидіти в позі нога на ногу.

Іноді початкові ознаки варикозу схожі з іншими захворюваннями, тому навіть фахівці не завжди можуть визначити реальну причину проблеми. Симптоми варикозу можуть бути схожими з плоскостопістю і поперековим остеохондрозом. Щоб зрозуміти, що мова йде дійсно про варикозному розширенні вен, необхідно пройти чимало діагностичних процедур, спрямованих на вивчення стану судин.

При появі перших ознак варикозу жінки не завжди поспішають до лікаря. Багато хто прагне вирішити проблему своїми силами, але далеко не завжди подібний підхід дає хороший ефект.

При виявленні набряклих вен в кінці кожного робочого дня, а також опухлости і неприємних відчуттів, варто звернутися до лікаря і пройти обстеження.

Представницям прекрасної статі варто бути особливо уважними, якщо вони відносяться до групи ризику. Це стосується вагітних жінок, тих, хто страждає від ожиріння і має проблеми із зайвою вагою. Крім того, ризикують отримати варикоз ті, хто багато часу проводить на ногах, носить незручне взуття, панчохи або шкарпетки з жорсткими гумками, а також має вроджені патології-тканинної структури.

Все це може привести до порушення відтоку і припливу крові до кінцівок. В результаті виникає варикозне розширення вен. Людям, які знаходяться в групі ризику, потрібно при появі перших підозрілих симптомів відразу звертатися до лікаря.

СИМПТОМИ ВАРИКОЗУ НА РІЗНИХ СТАДІЯХ

Всього медики ділять варикоз на 4 основні стадії.

  • На першому етапі, як правило, людини не турбують неприємні симптоми варикозу. Біль може бути незначною, а іноді її не виникає і зовсім. Тут потрібно орієнтуватися на появу судинної сітки і періодичну набряклість.
  • Друга стадія відрізняється постійним відчуттям важкості в ногах. Кінцівки в кінці дня буде просто розпирати, вони будуть опухати, а іноді з’являються навіть судоми.
  • Третя стадія вже більш виражена в косметичному плані. Набряки ніг будуть практично постійними, шкіра почне ущільнюватися, можливо прояв некрасивих пігментних плям. Навіть незначне проведення часу на ногах призведе до того, що біль стане дуже сильною.
  • Четверта стадія є найсерйознішою. В даному випадку вже не допоможе медикаментозне лікування, і доведеться проводити операцію. На ногах, а точніше в тих місцях, де вени особливо сильно набрякали, з’являться виразки. Крім того, відзначається порушення трофіки тканин.

Варто пам’ятати про те, що починати діяти потрібно якомога раніше. При виявленні перших ознак варикозу необхідно звернутися до лікаря.

Досвідчений сумськоий лікар веде прийом  в КП «ЛКЦ», який розташований за адресою: м Охтирка, пл. Соборна №2. Довідки  за телефонами: 6-16-88; (099) -16-14-388.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: