“Пакунки малюка” поки що не дісталися Охтирки

7 сентября 2018 | ЗДОРОВ'Я, МИ ЗАПИТАЛИ | 1 комментарий | №36(1171)

“Пакунки малюка” поки що не дісталися Охтирки

“Я знаходжуся на 8 місяці вагітності. Раніше у Вашій газеті читала про те, що з першого дня осені всім породіллям видаватимуть пакунки з речами першої необхідності. Чи можна такий пакунок вже отримати в Охтирському пологовому будинку?” Валентина, 28 років.

З 1 вересня охтирським новонародженим, як й іншим малюкам всієї України, повинні були видавати “Пакунок малюка” – одноразову безповоротну адресну соціальну допомогу. Цей «пакунок» повинен містити усі першочергові необхідні речі новонародженим протягом перших місяців життя.

Окрім одягу та інших важливих для дитини речей, пакунок також міститиме інформаційні матеріали, що допоможуть батькам у питаннях кращого догляду за дитиною. Пакунок малюка видаватиметься по одному на кожну дитину, а отримати його зможуть мати, батько, родичі або патронатний вихователь новонародженої дитини. Видаватимуть його при виписці із пологового.

Отримання допомоги «Пакунок малюка» не тягне за собою зміни розміру допомоги при народженні дитини. Вартість пакунку не враховується під час обчислення сукупного доходу сім’ї для всіх видів соціальної допомоги, що надаються відповідно до законодавства. До речі, надання такої допомоги є  поширеною практикою в інших країнах, адже є елементом попередження дитячої смертності, бідності та посилює відчуття турботи зі сторони держави.

Однак на календарі вже 4 вересня, а породіллі в Охтирському пологовому будинку тих пакунків і в очі не бачили. Детальніше про ситуацію нам розповість завідуюча акушерсько-гінекологічним відділенням Охтирської ЦРЛ Любов Замашка:


- У зв’язку з тим, що “Пакунки малюка” до нашого відділення ще не надходили, усі породіллі,  які виписуються, починаючи з 1 вересня, пишуть в пологовому будинку відповідні заяви про видачу допомоги до місцевого структурного підрозділуз питань соціального захисту населення. За період з 1 по 3 вересня  в акушерсько-гінекологічному відділенні Охтирської ЦРЛ  було виписано одну породіллю, ще дві жінки відчули радість материнства, – повідомила Любов Михайлівна.

Директор Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Михайло ДУБРОВСЬКИЙзазначив, що Сумська область вже повністю готова до видачі пакунків, усі необхідні угоди підписані і є майже 14 мільйонів гривень на казначейських рахунках на дані цілі.

За словами начальника обласного управління охорони здоров’я Сергія БУТЕНКА, усі рекомендації, необхідні документи і зразки заяви вже розіслані у пологові будинки Сумщини.«З першого вересня матері можуть заповнити заяву про те, що вони бажають отримати пакунок малюка і впродовж 10 днів після цього працівники соціальних служб принесуть його додому», – пояснив посадовець.

«Казав пан – пакунок дам», та слово його тепле, а пакунків на горизонті не видно. Батькам новонароджених малюків поки що доводиться закуповувати речі першої необхідності за власний кошт, при тому що згодом вони їх таки отримають. Тож матимуть декілька комплектів. Та й з часом обіцяна шапочка та повзунки, а загалом речей в пакунку повинно бути на суму до 5 тис. грн.,  можуть стати замалі, доки соціальна допомога таки дістанеться адресата.

Олена Кириченко

 Комментарии (1)

 

  1. Пионер пишет:

    Якi ще там “пакунки”?Треба в Польщi в пологовий будинок лягати.Рятувати наших дiтей

Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: