НОВИНИ

19 сентября 2018 | НОВИНИ | Нет комментариев | №38 (1173)

… Нараховуються дотації за утримання ВРХ

Станом на 1 вересня 2018 року від домогосподарств Охтирського району прийнято документів для нарахування дотації за утримання молодняку великої рогатої худоби на 204 голови на загальну суму 151,7 тис. грн. Найкраще в питанні роз’яснення населенню про виплату дотації спрацювали Чернеччинська, Грунська, Олешнянська сільські ради, про що  свідчить кількість прийнятих документів від населення.

… В сумській лікарні –  новий ангіограф

Донедавна Суми залишалися єдиним обласним центром в Україні, де ще не було комунального ангіографа. І ось нарешті депутати Сумської міськради виділили з міського бюджету 16 млн. грн. на покупку цієї апаратури для 1-ї міськлікарні, і вона вже придбана.

Щоправда, новий ангіограф поки не працює. За інформацією головного лікаря 1-ї міськлікарні Валентини Домінас, зараз проходять узгодження з постачальником і підготовчі роботи по установці системи і її підключенню. Протягом двох тижнів всі ці питання будуть улагоджені. Крім того, запрошені представники фірми-виробника, які проведуть для лікарів 1-ї міськлікарні навчання правилам експлуатації нового обладнання. За словами Валентини Домінас, апарат такого високого класу на сьогодні — єдиний в Україні, аналогів йому поки немає.

Нагадаємо: ангіограф — це система, яка дає можливість втручання в судини всіх рівнів і надання екстреної допомоги при інфарктах, інсультах та інших судинних патологіях.

… На Сумщині розкидатимуть вакцину від сказу

У Сумській області через збільшення кількості захворювань на сказ впроваджують нові методи боротьби з цією проблемою. У вересні-жовтні запланована імунізація диких хижаків, оскільки саме від них найчастіше заражаються домашні собаки, коти, домашня худоба, і, врешті-решт, люди.

Вакцину поширюватимуть з повітря за допомогою невеликих літаків. Її помістять в невеликі їстівні брикети, привабливі для хижаків на смак і запах. А місцевих жителів просять не чіпати невеликі брикети розміром із сірникову коробку, знайдені в полі або в лісі.

… Майже 50 % охтирчан обради сімейного лікаря

«Охтирський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» підписав договір з Національною службою здоров’я України в другій хвилі. Відтепер кожен, хто підписав декларацію з лікарем первинного рівня надання медичної допомоги в ЦПМСД отримуватиме об’єм медичних послуг на первинному рівні, за які заплатить держава.

Станом на 18 вересня лікарями Охтирського ЦПМСД з охтирчанами укладено 22 530  декларацій, що в середньому на одного лікаря становить  867 декларацій або 47,3 % від всього населення міста. Тож якщо Ви ще не обрали сімейного лікаря, поспішіть це зробити, адже вже є спеціалісти, які практично набрали оптимальну кількість пацієнтів.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: