Автомобілісту на замітку

1 октября 2018 | АКТУАЛЬНА ТЕМА, НОВИНИ | Нет комментариев | №39 (1174)

Рада затвердила нові штрафи за євробляхи

Верховна Рада України підтримала в першому читанні законопроект про посилення контролю над переміщенням і використанням авто, зареєстрованих в інших державах.

Законопроект №8488 пропонує встановити штрафи за порушення терміну перебування автомобілів на закордонних номерах у режимі транзиту.

Крім чинного штрафу в розмірі 8,5 тис. грн, за порушення терміну більш ніж на 10 діб, пропонується ввести санкцію за порушення терміну від 20 до 30 діб – 85 тис. грн.

За останні 30 діб (а також втрату або розукомплектацію транспортного засобу) – 170 тис. грн або конфіскацію авто за рішенням суду.

Штраф за порушення терміну перебування автомобіля в режимі тимчасового ввезення пропонується встановити на рівні 17 тис. грн у разі перевищення терміну на 10-20 діб, 85 тис. грн – 30 діб, понад місяць – 170 тис. грн або конфіскація.

Крім того, проект закону пропонує зобов’язати ДФС в автоматичному режимі інформувати Держприкордонслужбу та Нацполіцію про порушників митних правил тимчасового ввезення або переміщення автомобілів з іноземною реєстрацією.

Не пристебнулись ременем – платіть 850 грн.

Законопроект, що вносить зміни в штрафи за непристебнуті ремені безпеки в авто, пройшов перше читання в Раді.

Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроект №8492 про підвищення штрафів за непристебнуті ремені безпеки з 51 гривні до 850 гривень.За нього проголосували 240 депутатів.

Законопроект вносить зміни до статті 121 КУпАП про порушення водієм правил керування транспортним засобом, правил користування ременями безпеки або мотошоломами.

Мета законопроекту – знизити смертність і травматизм на дорогах.

«Цей законопроект не для того, щоб збільшити надходження до бюджету за рахунок штрафів, а для того, щоб звернути увагу громадян на те, що потрібно берегти своє життя», – заявив депутат Антон Геращенко, який виступив співавтором проекту.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: