НЕЗАДЕКЛАРОВАНА ПРАЦЯ – ПРІРВА ДЛЯ ПРАЦІВНИКІВ ТА РОБОТОДАВЦІВ

1 октября 2018 | КОНСУЛЬТАЦІЯ СПЕЦІАЛІСТА | Нет комментариев | №39 (1174)

До уваги роботодавців та працівників міста!

Питання дотримання державних соціальних гарантій щодо оплати праці та легальної зайнятості не втрачає своєї актуальності. І складна економічна ситуація не може бути виправданням для тих роботодавців, які використовують найману працю без належного оформлення трудових відносин. А працівники, які погоджуються працювати без укладення трудового договору, позбавляють себе соціальних гарантій Детальніше про те, що загрожує несумлінним роботодавцям, які бажають зекономити на соціальному страхуванні своїх підлеглих, «Роксолані» розповіла головний спеціаліст з питань контролю за додержанням законодавства пропрацю відділу соціально-трудових  відносин та зайнятості населенняуправління соціального захисту населення Охтирської міськради  Ольга Загребельна:


- Нагадую роботодавцям та найманим працівникам, що трудові відносини розпочинаються із укладання трудового договору,тобто працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому КМУ.

Звертаю увагу роботодавців, що працівники органів місцевого самоврядування, які отримали посвідчення інспекторів праці, мають право здійснювати контроль за додержанням законодавства про працю з питань своєчасної та у повному обсязі оплати праці, додержання мінімальних гарантій в оплаті праці, оформлення трудових відносин.

Порядком здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженим постановою КМУ  від 26.04. 2017 р. № 295 визначено підстави проведення інспекційних відвідувань та невиїзних інспектувань.

У разі наявності порушень вимог законодавства про працю інспектор праці вживає заходів до притягнення винної особи до відповідальності.

Згідно  ст.265 Кодексу законів про працю України юридичні та фізичні особи – підприємці, які використовують найману працю, несуть відповідальність у вигляді штрафу в разіфактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору, оформлення працівника на неповний робочий час у разі фактичного виконання роботи повний робочий час, установлений на підприємствіу тридцятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, щодо якого скоєно порушення. З січня 2018 року  розмір штрафу становить 111690 грн.

До того ж сплата штрафу не звільняє від усунення порушень законодавства про працю То ж не чекайте візиту інспектора праці, укладайте трудові договори з найманими працівниками, дотримуйтесь вимог законодавства про працю.Пам’ятайте, що повага до себе починається з дотримання законів своєї держави.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: