Прямий зв’язок

4 октября 2018 | ПРЯМИЙ ЗВ'ЯЗОК, СВІЖИЙ НОМЕР | Нет комментариев | №40(1175)

Про гаджети,  репетиторство і не тільки

Анатолій ТРОНЬ конструктивно про освітню галузь


Традиційно на початку нового навчального року в редакції газети «Роксолана» відбувається «Прямий зв’язок» з начальником відділу освіти Охтирської міської ради Анатолієм Тронем.

Понад два десятки питань, які задавали наші читачі посадовцю, ще раз засвідчили той факт, що проблеми та перспективи галузі освіти болять чи не кожному містянину не залежно від віку та професії. Цього разу говорили про репетиторство, батьківські побори, якість харчування у навчальних закладах, організацію роботи груп продовженого дня, про переповненість класу в 3 школі та недостатність учнів в ЗОШ № 4 та ще на інші не менш важливі теми. Проведення зустрічі з очільником відділу освіти відбулося напередодні 50-ї сесії міської ради та засідання виконкому, на яких розглядалися болючі питання стосовно закриття 10 класу в четвертій школі та вирішення питання з організацією роботи додаткових груп продовженого дня. Тому зустріч була досить продуктивною і конструктивною. Але про все по черзі …

? Анатолій Панченко: Я хотів би, щоб в місті Охтирка заборонили репетиторство, як в Тростянці. Навіщо ходять діти в школу, щоб наймати по три або чотири репетитора? Це ганьба.

-                     Батьки самостійно шукають додаткові можливості для всебічного розвитку власних дітей. Такого поняття як репетиторство, офіційно в нашому місті не існує. Щороку податкова інспекція цікавиться у відділу освіти, а ми,  відповідно, звертаємося до директорів шкіл із питанням, чи є вчителі, які займаються репетиторством, то жодного разу дана інформація не підтверджувалася. Тому це питання знаходиться в неофіційній площині. Виявити і боротися з ним без громадськості ми фактично не можемо. До відділу освіти сигнали з приводу того, хто саме займається репетиторством, не надходять.

Найчастіше до послуг репетиторів звертаються батьки абітурієнтів, які бажають перестрахуватися, що їхня дитини набере достатню кількість балів під час зовнішнього незалежного оцінювання.

На мою думку, якщо батьків не влаштовує той рівень знань, який надає вчитель, що змушує їх шукати репетиторів, то в таких випадках краще звертатися до нас і ми вже будемо вживати відповідних заходів.

? Але ж в наш час не рідкість, коли батьки первачків водять дитину до репетитора, наприклад,  з англійської мови.

- Я взагалі цього не розумію і не вітаю такий вибір. В Охтирці розгалужена система приватних центрів розвитку дитину, в яких вивчають з дітьми й англійську мову в тому числі. У Охтирському міському центрі позашкільної освіти також працюють гуртки англійської та німецької мови де діти навчаються безкоштовно.

Відповіді на ці та інші питання читачів читайте у свіжому номері газети ” Роксолана- Максі” від 3.10.2018р.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: