Новини

5 октября 2018 | НОВИНИ | Нет комментариев | №40 (1175)

Стало відомо, що…

… «Пакунки малюка» нарешті дісталися Охтирщини

Чотирнадцять перших комплектів одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка» надійшли до Охтирки та уже вручені мамам, які народили у вересні малят і виписалися з пологового будинку

Пакунки малюка видаються в управлінні соціального захисту населення Охтирської міської ради, яка розміщена за адресою: м. Охтирка, вул. Перемоги, 1. Телефон для довідок: (0546)-4-15-30.

… Визначені переможці Бюджету участі 2018-2019 р.р.

25 вересня 2018 року закінчилось голосування за проекти Бюджету участі поданих у 2018 році. Із дев’яти проектів, що взяли участь у голосуванні, перемогу отримали 3 великих і 4 малих проекти, які і будуть реалізовані у 2019 році. Великі проекти: «Розважальний комплекс «Паркова», «Алея 809-го учбового авіаційного полку парку «Сонячний» в мікрорайоні «Дачний»; «Безпека, комфорт і затишок». Серед малих проектів отримали перемогу: «Обладнання туалетного приміщення в комунальному закладі «Охтирської міської  стоматполіклініки», «Сквер «Дачний», «Охтирка на живописних полотнах» та «Дитячо-спортивний майданчик «Мрії дитинства».

На стадії завершення минулорічні проекти «Яскраве дитинство», в рамках реалізації якого  встановлено елементи дитячого ігрового обладнання на території ДНЗ «Берізка», педіатричного віддлення “Охтирської ЦРЛ” та по пров. Радіщева.  Та два проекти: «Безпечне естетичне довкілля та лікувально-оздоровче середовище дітям Охтирки», «Краса лікує та виховує», завдяки впровадженню яких на території «Охтирського міського центру соц реабілітації дітей-інвалідів» встановлено дитяче ігрове обладнання для дітей з обмеженими фізичними можливостями, влаштовано доріжки з твердим покриттям, формуються квітники, організовується зовнішнє освітлення.

По проекту «Багатофункціональний спортивний майданчик для мешканців міста Охтирки» – роботи тривають, на даному етапі проводиться закупівля матеріалів.

…Менінгіт на Сумщині

У Сумах десятеро підлітків водночас захворіли на менінгіт. Усі діти навчаються у різних навчальних закладах. Їхній стан наразі – середньої важкості. Батьки почали панікувати. В одній школі, де було шпиталізовано два хлопчики з менінгітом, увесь клас не з’явився на уроки. Медичні працівники запевняють, що важких випадків чи ускладнень немає. Скоро дітей переведуть з реанімації до звичайного відділення. Також кажуть, що ці випадки є нормальними для сезонного зростання захворюваності, яке спостерігають кожні п’ять років. Про спалах інфекції не йдеться. Швидше за все, хворобу спровокував ентеровірус, який є у дітей зі слабким імунітетом.

Коли почнеться опалювальний сезон

За офіційними повідомленнями, у підземних сховищах уже більше 16 млрд кубометрів газу і до початку опалювального сезону обіцяють накачати ще мінімум півмільярда кубів. У підсумку,  цього повинно вистачити, щоб пройти благополучно опалювальний період. Для порівняння, у минулому році станом на 15 жовтня у сховищах було 16,8 млрд кубометрів газу. Почати опалювальний сезон традиційно обіцяють 15 жовтня. Але якщо погода буде надто теплою, або не по сезону холодною, то місцева влада має можливість переносити дату включення опалення. Наприклад, якщо середньодобова температура протягом трьох днів підряд складатиме нижче 8 градусів тепла, то це вже привід для подачі тепла.

… У жовтні знову додатковий вихідний

У жовтні на нас знову чекає додатковий вихідний. Уік-енд з суботи 13 жовтня по понеділок 15 жовтня триватиме три дні. Додатковий вихідний з`явився у зв`язку із святкуванням Дня захисника Вітчизни, який від 2014 року суміщений з церковним святом –Покровою Пресвятої Богородиці. До того ж, 14 жовтня відзначається і День українського козацтва. Ця ж дата є днем створення Уркаїнської повстанської армії. У 2018 році 14 жовтня приходиться на неділю, тому вихідний переноситься на понеділок.

…Алкоголь подорожчав знову

2 жовтня вступило в силу рішення уряду щодо підвищення мінімальних роздрібних цін на алкогольну продукцію. Зокрема, вартість горілки виросте на 12,4%. Мінімальна роздрібна ціна за півлітрову пляшку горілки підвищиться з 79,55 грн до 89,4 грн. крім того, також підвищиться ціна на вино на 4,5-13,5%, віскі і ром – на 12%, а бренді і коньяк – від 6,6 до 9,5%.

…Ціна на газ почекає ще три тижні

Кабінет міністрів продовжив дію спеціальних зобов`язань з продажу природного газу для населення і теплокомуненерго за зниженою ціною до 18 жовтня. Прес-секретар прем`єр-міністра Володимира Гройсмана Василь Рябчук  повідомив, що таке рішення було прийняте  урядом 28 вересня. Як повідомлялось, постанова Кабміну №187 від 22 березня 2017 року передбачала, що спецзобов`язання з продажу газу населенню і ТКЕ будуть діяти до 2 квітня 2018 року, але пізніше уряд продовжив їх до кінці травня, а потім – до кінці липня, серпня і вересня. У рамках співробітництва з Міжнародним валютним фондом Україна повинна перейти до ринкових цін, проте все відкладає це рішення.

…140 га височанської землі використовували незаконно

Охтирською місцевою прокуратурою проведено вивчення стану законності використання земель на території Охтирського району. Встановлено, що між Квартирно-експлуатаційним відділом м. Полтави та товариством з обмеженою відповідальністю «ЛЕБЕДЮК» у 2017 році укладено договір про спільну обробку земельної ділянки, розташованої на території раніше Височанської та Пологівської сільських рад Охтирського району (зараз об’єднана територіальна громада Чернеччинської сільської ради), військове містечко № 33. Однак прокуратурою встановлено, що договір укладено з порушенням земельного законодавства – земельна ділянка передана неправомочним суб’єктом, постійний користувач позбавлений можливості розпоряджатися земельною ділянкою, зокрема, передавати її в оренду. Земельна ділянка не має кадастрового номеру, відсутнє погодження Охтирської районної державної адміністрації чи об’єднаної територіальної громади Чернеччинської сільської ради для КЕВ м. Полтави у наданні дозволу ТОВ «ЛЕБЕДЮК» вирощувати сільськогосподарські культури. Відтак прокуратура звернулась до суду з позовною заявою про визнання договору недійсним.

Як повідомила керівник Охтирської місцевої прокуратури Юлія Слабунова, Господарським судом Сумської області в повному обсязі задоволено вказаний позов прокуратури, договір про спільну обробку земельної ділянки, яка за категорією належить до земель оборони, визнано недійсним та зобов’язано звільнити.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: