Збирайтеся, хлопці, до армії

12 октября 2018 | АКТУАЛЬНЕ ІНТЕРВ`Ю, МИ ЗАПИТАЛИ | 1 комментарий | №41(1176)

Збирайтеся, хлопці, до армії

Кабмін України оприлюднив розпорядження, згідно з яким на строкову військову службу цієї осені буде призвано 17 960 осіб. З них до Збройних сил України – 9010 осіб; Державної спеціальної служби транспорту -  900 осіб; Державної прикордонної служби – 1550 осіб; Національної гвардії України – 6500 осіб. Для порівняння: восени 2017 року в Україні призвали на строкову службу 10 460 осіб. Нагадаємо, ще раніше був продовжений термін призову на місяць. До війська хлопців забиратимуть протягом жовтня-грудня. Детальніше про це нам розповість військовий комісар Охтирського об’єднаного військового комісаріату підполковник Віктор Гончаров:

- Призивають юнаків віком від 20 до 27 років, які не мають права на відстрочку і придатні до служби за станом здоров’я. Охтирським об’єднаним військовий комісаріатом планується призвати 50 чоловік. Призовники, які отримали повістку, зобов’язані прибути до призовної дільниці в термін, зазначений у повістці. Законодавство тепер визначає, що неотримання повістки з будь-яких причин не є підставою для ігнорування призову. Тому одразу після початку нового призову військовозобов’язаним громадянам дається 10 днів на явку у військовий комісаріат. Ухилення від призову на строкову військову службу тягне за собою кримінальну відповідальність за статтею 335 Кримінального кодексу України, яка передбачає відповідальність у вигляді обмеження волі терміном до трьох років.

Скільки часу служитимуть хлопці?

- Термін служби становитиме 18 місяців. Для громадян з вищою освітою магістра (спеціаліста) – 12 місяців.

Які соціальні гарантії у призваних?

- За тими, хто офіційно працевлаштований, на весь термін служби зберігається робоче місце. Підприємства зобов’язанні виплатити матеріальну допомогу у розмірі двох середньомісячних зарплат, протягом 10 робочих днів після призову на строкову військову службу виплачується матеріальна допомога в розмірі 3200 грн. Також призваним до армії забезпечують проживання, харчування, медичне обслуговування тощо.

Де служитимуть строковики?

- 100% призовників відправлять у навчальні центри для здобуття військово-облікової спеціальності. Потім вони потраплять у військові частини відповідно до потреб. Наголошую, що військовослужбовців строкової служби до участі в Операції об’єднаних сил на Донбасі не залучають.

Також користуючись нагодою хочу привітати військовослужбовців з Днем Захисника України і побажати їм міцного здоров’я, сімейного благополуччя та мирного неба.

 Комментарии (1)

 

  1. Пионер пишет:

    В гарматне м’ясо?Нi.Дяуймо.Як синок Порошенки пiде так зразу й ми слiдом.А поки що щиро вибачайте

Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: