Майже кожна шоста жінка 25-45 років страждає від цієї недуги

21 ноября 2018 | ЗДОРОВ'Я, ЛІКУВАЛЬНИЙ ЦЕНТР (ЛКЦ) М. ОХТИРКА | Нет комментариев |

Гінеколог-ендокринолог Кандидат медичних наук

Майже кожна шоста жінка 25-45 років страждає від цієї недуги, причому половина з них навіть не підозрює про це. Точні причини полікістозу яєчників не відомі, а наслідки — вкрай неприємні. Відомо лише, що розвиток цього захворювання є генетичним, тобто жінка може бути генетично схильна до нього. Синдром включає в себе надмірну активність чоловічих гормонів — андрогенів, які порушують менструальний цикл. Як результат, цикл стає нерегулярним, менструації — рідкісними, а величезна проблема з вагітністю стає справжньою бідою для жінки. Гарна новина полягає в тому, що полікістоз яєчників успішно лікується. Головне — поставити точний діагноз і провести відповідну терапію на максимально ранній стадії.

В чому проблема?

Перед тим, як лікуватися, потрібно знати точно, що таке полікістоз яєчників і якими наслідками буває відрізняється це захворювання. У здорової жінки в яєчниках знаходиться ціла купа яєць. Вони приховані в пухирчас фолликуле. Вони дозрівають в них. Коли яйцеклітина готова до запліднення, фолікул лопається і звільняє їх, щоб вони потрапили в маткову трубу, а потім в матку. При «несправності» гормону андрогену запобігається дозрівання яйцеклітини і розрив фолікула. Яйця залишаються в ньому — вони подібно заручникам. Незрілі фолікули в яєчнику накопичуються, утворюючи численні дрібні кісти. Звідси назва хвороби — синдром полікістозних яєчників.

Симптоми полікістозу яєчників

Симптоми можуть вводити в оману. І це головна проблема. Більшість жінок з полікістозом яєчників страждають порушеннями менструального циклу. А іноді місячні і зовсім зникають. Але хвороба може також розвинутися у жінок, які видимих ​​проблем з циклом не мають. Але, в будь-якому випадку, хвороба частково або навіть повністю блокує овуляцію, викликаючи проблеми з вагітністю. Це один з найбільш очевидних сигналів. Інші симптоми, які можуть свідчити про полікістоз яєчників:

— Різкі зміни у вазі, наприклад, коли жінка раптом гладшає без видимих ​​причин на декілька кілограм на тиждень. Йде тенденція скупчення зайвого жиру навколо талії, жирної стає шкіра обличчя, проблемою стають прищі. Іноді через перевищення концентрації чоловічих гормонів у жінки спостерігається зайве оволосіння (особливо на підборідді, грудях, ногах, на животі);

— Незрозуміла і раптовий біль у тазовій області — ймовірно, пов’язана зі збільшенням яєчників;

— Набагато більш виражений, ніж у інших (здорових) жінок передменструальний синдром. Симптоми включають в себе біль в області крижів, здуття живота, перепади настрою. Якщо ви визначили у себе будь-який з цих ознак — скажіть про це вашому гінеколога. Полікістоз яєчників можна лікувати. Після правильно проведеного лікування багатьом жінкам вдавалося навіть завагітніти. Однак проблеми з вагітністю — не єдині, пов’язані з цим захворюванням. Є і ще не менш неприємні наслідки цієї недуги.

Досвідчений  лікар веде прийом  в КП «ЛКЦ», який розташований за адресою: м Охтирка, пл. Соборна №2. Довідки  за телефонами: 6-16-88; (099) -16-14-388.

 

 Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: