Лікарі ХХ століття довели, що справа тут в унікальних властивостях секрету слинних залоз п’явки

18 января 2019 | ЛІКУВАЛЬНИЙ ЦЕНТР (ЛКЦ) М. ОХТИРКА | Нет комментариев |

Остапенко Юлія Олександрівна гірудо-терапевт

Прихильниками п’явок в лікуванні захворювань, які зараз називаються серцево-судинними, були знамениті лікарі Яків Мудров і Юстин Дядьковский.

А ось в умовах військово-польової хірургії саме Пирогов виявив нові можливості цих кільчастих хробаків. Будучи військовим хірургом, Микола Іванович Пирогов активно застосовував п’явок в лікуванні вогнепальних ран: «Я ставив від 100 до 200 п’явок. Навіть в простих переломах, де тільки зауважувалася значна пухлина … ». Так від інфекцій і больового шоку були врятовані сотні поранених.

«Секрет» – в секреті?

Лікарі кінця XIX століття довели, що витяжка, отримана з п’явок, уповільнює згортання крові. Лікарі ХХ століття довели, що справа тут в унікальних властивостях секрету слинних залоз п’явки, своєрідному коктейлі з декількох десятків з’єднань. Діюча речовина – гірудин – пригнічує згортання крові і перешкоджає утворенню тромбів.

«Сьогодні ми знаємо, що гірудин – ефективний антикоагулянт, – каже наш експерт. – Але дія самої п’явки завжди ширше і багатовекторність: знеболюючі, протизапальні і судинорозширювальні властивості. Прісасиваясь, цей «природний скальпель» надає рефлекторний вплив, порівнянне з голковколюванням. Відсисаючи кров, п’явка розвантажує капіляри, вводячи в них свій секрет. Вчені – причому вже наші сучасники! – довели, що ферменти, що входять до складу секрету п’явки, здатні повністю руйнувати навіть старі тромби. Сучасним препаратів таке не під силу!

При яких захворюваннях використовуються п’явки?

З огляду на речовин, що містяться в секреті п’явки, застосування гірудотерапії має місце при таких захворюваннях:

- Ішемічна хвороба серця, хронічна артеріальна гіпертензія та інші захворювання міокарда. При цих хворобах ефект від ферментів п’явки призведе до регулювання артеріальної гіпертензії, поліпшенню кровопостачання серцевого м’яза.

- Атеросклероз, нейроциркуляторна дистонія. Ці захворювання піддаються лікуванню гирудотерапией зважаючи рефлекторного ефекту і здатності розщеплювати відклалися жири.

- Варикоз. Цим захворюванням страждає величезна кількість людей по всій планеті і гірудин, що міститься в слині, допомагає розріджувати кров, що знизить тромбоутворення, а значить, буде перешкоджати розвитку захворювання.

- Хронічний цистит і пієлонефрит, запалення і інші захворювання передміхурової залози. Позитивний ефект досягається завдяки протизапальній і імуностимулюючий ефекти.

- Хронічні інфекції придатків матки, фіброміома, ендометріоз, альгодисменорея. Застосування гірудотерапії при даних патологіях стимулює імунітет, підвищує кровопостачання киснем.

- Дисциркуляторна енцефалопатія, відновлення після перенесених інсультів та черепно-мозкових травм, мігрень, неврастенія, неврози, невралгія. При даних захворюваннях терапія методом гірудотерапії дозволяє зменшити спазм м’язів, а також зняти запалення і набряк.

- Остеохондроз, артроз і артрити, реабілітація після переломів кісток, міжхребетні грижі.

Псоріаз, нейродерміт, екзема.

Які протипоказання до гірудотерапії існують?

Лікування п’явками, як і будь-який інший метод лікування, має свої протипоказаннями. Тут можна виділити відразу кілька патологій.

Захворювання крові. При анемії відбувається зниження кількості еритроцитів і гемоглобіну. Також лікування п’явками протипоказано при захворюваннях, що супроводжуються зниженим згортанням крові. До них можна віднести будь-який з видів гемофілії, тромбоцитопенічна пурпура. Тому перед застосуванням гірудотерапії, обов’язково потрібна консультація лікаря.

Вагітність. При вагітності гірудотерапія протипоказана, тому що містяться в слині п’явки речовини можуть негативно впливати на організм майбутньої дитини.

Пухлини і новоутворення.

Алергічні реакції і індивідуальна непереносимість.

Перед початком курсу гірудотерапії проконсультуватися з фахівцем, щоб бути впевненим у відсутності протипоказань.

 

 Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: