Хвороби верхніх дихальних шляхів є одними з найбільш поширених захворювань.

22 января 2019 | ЗДОРОВ'Я, ЛІКУВАЛЬНИЙ ЦЕНТР (ЛКЦ) М. ОХТИРКА | Нет комментариев |

Хвороби верхніх дихальних шляхів є одними з найбільш поширених захворювань. Закладання носових ходів і гайморових пазух часто є причиною утруднення дихання. Сучасна медицина пропонує таке ефективне рішення проблеми, як промивання носа «Кукушка». Дізнайтеся, що це за метод, при яких хворобах він рекомендований і кому протипоказаний.

Вперше цей метод був впроваджений в лор-практику американським лікарем Артуром Проетцом. Суть його полягає в відділенні мокроти з носових пазух за рахунок різниці тиску. Тиск створюється впорскуванням лікувального розчину в один з носових ходів. При цьому не можна, щоб розчин потрапив в горло, для чого пацієнт вимовляє звуки «Ку-ку, ку-ку», які і перекривають доступ рідини в рот.

Показання і протипоказання

Хвороби носа є основним показанням для застосування методу «Кукушка». Запальні процеси викликають сухість у носоглотці, сверблячка, сльозоточивість, втрату нюху і смакової сприйняття, утруднення дихання. Промивання носа сприяє звільненню носових пазух від скупчень слизу і гною.

Рекомендований при наступних діагнозах:

Нежиті будь-якої етіології, в тому числі алергічні.

Синусити в різних проявах (гайморит, фронтит, етмоїдит, сфеноїдит).

Риніти – інфекційні, алергічні та неаллергические.

Поліпи і аденоїди, в тому числі множинні.

Метод ефективно вирішує проблему, не вимагає додаткових обстежень і має трохи протипоказань:

Епілепсія

Часті носові кровотечі

Дітям до 5-7 років і вагітним необхідно проконсультуватися у фахівця.

Переваги методу

Не потребує хірургічного втручання. Є вибором людей, які побоюються робити проколи.

При проведенні її досвідченим фахівцем безболісна, не має наслідків і ускладнень.

Процедура недорога, але ефективна.

Промивання носа методом переміщення розчину в носових ходах часто є ефективніше лікування антибіотиками. Для процедури промивання необхідні шприци для впорскування розчину, антисептики (Мірамістин, Фурацилин), судинозвужувальні краплі (Нафтизин, Санорин) і спеціальні вакуумні прилади для відсмоктування рідини. Найпоширенішим приладом для відсмоктування рідини при переміщенні її в носових ходах є лор-комбайн.

Перед проведенням процедури пацієнту закопуються препарати для звуження судин. Хворий приймає зручну позу, голова злегка закинута назад. В одне носовий отвір рівним потоком вливається теплий розчин антисептичної рідини. З другої ніздрі рідина відсмоктується лор-приладом, разом з нею відходять гнійні скупчення з носових ходів.

Якщо існує необхідність відкачати гній з носових пазух, лікар затискає пальцем ніздрю, в яку подавалась рідина, і через 2-3 секунди різко відпускає затиск. При цьому тиск проштовхує антисептик в носові пазухи. При проведенні всієї процедури пацієнт «кує», щоб ротова порожнина була ізольована від проникнення рідини. Так виглядає промивання носа в поліклініці.

Проводити процедуру можливо і в домашніх умовах, але в більш щадному режимі. Часто для домашньої процедури використовують сольовий розчин.

Залежно від стану хвороби, промивання носових пазух методом Проетца призначається лікарем від 4 до 10 разів. Найбільш затребувані такі процедури промивання при гаймориті.

Результатом повного курсу процедур служить вільне дихання, відсутність закладеності носа, повернення повноцінного сприйняття смаків і запахів.

Відчуття при процедурі і після

При правильному проведенні промивання, хворобливих відчуттів не виникає. Може проявитися почуття дискомфорту і незручності від перетікання рідини і виникнення тиску в носі.

При введенні розчину може виникнути легке печіння, так як склад може подразнювати слизову носа.

Через тиск, викликаного рідиною, можуть почервоніти очі, але це короткостроковий ефект.

В результаті тиску під час промивання пазух може закласти вуха, трохи захворіти голова.

Після процедури пацієнт може чхати через подразнення слизової.

Зрідка можливі кровотечі після або під час промивання.

Можлива блювота, частіше трапляється у дітей.

Досвідчений спеціаліст  веде прийом в КП «ЛКЦ», який розташований за адресою: м Охтирка, пл. Соборна №2. Довідки за телефонами: 6-16-88; (099) -16-14-388.


 

 Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: