Репродуктивне здоров’я є найважливішою частиною загального здоров’я і займає центральне місце

2 февраля 2019 | ЗДОРОВ'Я, ЛІКУВАЛЬНИЙ ЦЕНТР (ЛКЦ) М. ОХТИРКА | Нет комментариев |

Любімова Лідія Павлівна кандидат медичних наук

Репродуктивне здоров’я є найважливішою частиною загального здоров’я і займає центральне місце в розвитку людини. Репродуктивне здоров’я стосується особистих і надзвичайно цінних аспектів життя.

Планування сім’ї – це комплекс заходів, спрямованих на зниження захворюваності і збереження здоров’я жінок і дітей, а також мають на меті сприяти подружній парі у вирішенні наступних завдань:

1) уникнути небажаних вагітностей

2) регулювати інтервали між вагітностями

3) мати бажану кількість дітей

4) сприяти благополучному проходженню вагітності та народження здорової дитини.

Завдяки революційному розвитку допоміжних репродуктивних технологій з’явився спосіб лікування безпліддя, який подарував великі надії безплідним подружнім парам. Це метод екстракорпорального запліднення або запліднення «в пробірці», який на сьогоднішній день є найефективнішим методом лікування безпліддя, що допомагає навіть в самих безнадійних ситуаціях. Він застосовується в разі непрохідності або відсутності маткових труб, при чоловічому факторі безпліддя, при ендометріозі, патології яєчників, безплідді неясною причини і інших захворюваннях.

У програмі  після стимуляції яєчників у жінки дозріває кілька фолікулів, в яких знаходяться яйцеклітини. Лікар пунктує яєчник і витягує яйцеклітини, які потім запліднюються спермою чоловіка або донора поза організмом матері в спеціальних умовах. При зниженому якості сперми чоловіка виробляється введення одиничного сперматозоїда в яйцеклітину за допомогою мікроголки (метод ІКСІ). Через кілька днів, отримані ембріони переносяться в порожнину матки жінки, де і продовжують свій розвиток.

Одна спроба екстракорпорального запліднення дає вірогідність зачаття в середньому 20-45%, що навіть трохи вище середньої частоти настання вагітності звичайним шляхом. Імовірність зачаття в програмі  залежить від віку подружжя, стану їх здоров’я, якості застосовуваних препаратів і матеріалів, числа і якості отриманих ембріонів, і деяких інших чинників. Невдача в одній спробі, ще не означає, що даний метод виявився неефективний.

Майже 95% безплідних пар можуть завагітніти при проведенні їм декількох спроб.

Досвідчений спеціаліст  веде прийом в КП «ЛКЦ», який розташований за адресою: м Охтирка, пл. Соборна №2. Довідки за телефонами: 6-16-88; (099) -16-14-388.


 

 Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: