Варикозна хвороба під контролем: як розпізнати

8 февраля 2019 | ЗДОРОВ'Я, ЛІКУВАЛЬНИЙ ЦЕНТР (ЛКЦ) М. ОХТИРКА | Нет комментариев |

Варикозна хвороба під контролем: як розпізнати

Варикозна хвороба вважається одним з найбільш поширених захворювань судинної системи — від неї страждає практично кожна друга доросла людина. Саме тому ВООЗ включила її в список «хвороб цивілізації». Причому це захворювання набагато частіше уражує жінок, ніж чоловіків, — варикозну хворобу виявляють у жінок в 4 рази частіше, ніж у чоловіків (Мамедалиева Н.М., Раева Р.М., 2010). У переважній більшості випадків захворювання починає розвиватися в молодому віці, тому переважно страждає працездатне населення. Незважаючи на значне поширення варикозної хвороби, її симптоми часто ігноруються пацієнтами і привертають до себе увагу вже в тяжких випадках. Саме тому важливо вміти розпізнавати хворобу на ранній стадії, бути поінформованим про фактори ризику її розвитку та способи лікування.

Розвиток варикозної хвороби: хто в групі ризику?

До факторів ризику розвитку варикозної хвороби відносять сидячий спосіб життя, носіння тісного взуття, тривале перебування на ногах. Останній фактор вказує на те, що до розвитку варикозної хвороби схильні люди, чия професійна діяльність пов’язана з тривалою роботою стоячи, наприклад, вчителі, перукарі, лікарі, фармацевти тощо. Так, варикозну хворобу відмічають у 6,3% осіб, що ведуть активний спосіб життя, багато ходять пішки, у 29,2% тих, хто веде сидячий спосіб життя, та у 64,5% тих, хто працює стоячи (Аверьянов М.Ю. и соавт., 2007). Робота в умовах підвищеної температури навколишнього середовища і підняття важких предметів також зумовлюють розвиток цієї патології.

Надмірна маса тіла — ще один фактор, що призводить до розвитку варикозної хвороби. Збільшення маси тіла на 20% викликає 5-кратне підвищення ризику розвитку варикозної хвороби нижніх кінцівок (Герасимова Т.В., Гопчук Е.Н., 2012), тому особи, що мають надмірну масу тіла або ожиріння, також входять до групи ризику.

Особливістю перелічених вище факторів є те, що їх можна модифікувати. У свою чергу, до факторів ризику, що не піддаються корекції, належать:

• стать — як вже зазначалося, жінки в 4 рази більше схильні до розвитку захворювання, ніж чоловіки;

• спадковість захворювання — ризик розвитку варикозної хвороби становить 90%, якщо у обох батьків виявлено цю патологію, і тільки 20%, якщо жоден з батьків не має цієї хвороби;

• вік — по мірі старіння підвищуються як ризик розвитку варикозної хвороби, так і ризик її ускладнень. В осіб віком старше 65 років частота розвитку венозних трофічних виразок зростає в 3 рази і вище порівняно з особами молодого віку (Багдасарян А.Г., 2011).

Слід зауважити, що вагітність також підвищує ризик розвитку варикозної хвороби — у жінок, які народжували, це захворювання відмічають в 4 рази частіше, ніж у тих, хто не народжував. При цьому захворювання вен у жінок часто ускладнюють перебіг вагітності, пологів та післяпологового періоду (Мамедалиева Н.М., Рае¬ва Р.М., 2010).

Досвідчений спеціаліст  веде прийом в КП «ЛКЦ», який розташований за адресою: м Охтирка, пл. Соборна №2. Довідки за телефонами: 6-16-88; (099) -16-14-388.


 

 Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: