14 лютого у багатьох країнах світу відзначається День святого Валентина (Valentine’s Day) або День всіх закоханих.

10 февраля 2019 | АЛЬТЕРНАТИВНА ІСТОРІЯ, КАФЕ "ДВОРИК" | Нет комментариев |

14 лютого у багатьох країнах світу відзначається День святого Валентина (Valentine’s Day) або День всіх закоханих.

З Днем Закоханих вітаю,

Скажу просто – я кохаю!

Щоб твій власний Валентин,

Не забув, що не один.

Хай кохання вам не згасне,

І любов цвіте най рясно.

У свята є і конкретний «винуватець» – християнський священик Валентин. Ця історія датується приблизно 269 роком, в той час Римською Імперією правив імператор Клавдій II. Воююча римська армія відчувала гостру нестачу солдатів для військових походів, і воєначальник був переконаний, що головний ворог його «наполеонівських» планів – шлюби, бо одружений легіонер про славу імперії думає набагато менше, ніж про те, як сім’ю прогодувати. І, щоб зберегти в своїх солдатах військовий дух, імператор видав указ, що забороняє легіонерам одружуватися.

Але закохуватися-то солдати від цього не стали менше. І до їх щастя знайшлася людина, яка, не лякаючись імператорського гніву, став таємно вінчати легіонерів з їх коханими. Їм був священик на ім’я Валентин з римського міста Терні (Valentine of Terni). Мабуть, він був справжнім романтиком, тому що його улюбленими розвагами було мирити посварених, допомагати писати любовні листи і дарувати на прохання легіонерів квіти предметам їх пристрасті.

Ясна річ, як тільки про це дізнався імператор, він вирішив його «злочинну діяльність» припинити. Валентина засудили до страти. Трагедія ситуації була ще й у тому, що і сам Валентин був закоханий в дочку тюремника. За день до страти священик написав дівчині прощального листа, де розповів про свою любов, і підписав його «Твій Валентин». Прочитано воно було вже після того, як його стратили.

Згодом, як християнський мученик, що постраждав за віру, Валентин був канонізований католицькою церквою. А в 496 році римський Папа Геласиус (Pope Gelasius I) оголосив 14 лютого Днем святого Валентина.

Традиція дарувати цього дня подарунки міцніла з кожним роком і для деяких стала досить успішним бізнесом. Наприклад, на початку минулого століття у американців було прийнято посилати своїм нареченим марципани, які були досить дороги.

В Японії традиція дарувати цього дня солодке з’явилася з подачі однієї великої фірми з виробництва шоколаду. Там почали святкувати День святого Валентина в 30-і роки, і до сих пір шоколад залишається найпоширенішим подарунком.

У Британії незаміжні дівчата 14 лютого встають до сходу сонця, стають біля вікна і дивляться на чоловіків. Згідно з повір’ям, перший чоловік, якого вони побачать, і є суджений.

У пристрасних французів в День святого Валентина прийнято дарувати коштовності, а в романтичній Данії люди посилають один одному засушені білі квіти.

Сайт газети “Роксолана максі” приймає Ваші Валентинки

День Святого Валентина –

Це не час для карантину.

Годі вдома вам сидіти,

День любові – пора радіти!

Про відсутність половинки

Ви забудьте, й щохвилинки

Роздавайте валентинки

Не проґавте ні дівчинки.

Хай в всесвітній день кохання,

Не покине вас бажання

Дарувати всім любов,

Двічі, тричі, знову й знов.

 

 Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: