Майже 4 гектари землі зайняті самовільно

1 марта 2019 | НОВИНИ | Нет комментариев |

На території міста Охтирка обліковується 3186,0 га земель, з них:землі житлової забудови     - 193.0219 га,  землі промисловості   - 205.8695 га,  землі громадського призначення  - 351.6060 га,  землі транспорту та зв’язку - 58.8317 га, землі технічної інфраструктури  - 22.0126 га. Чи раціонально вони використовуються? Які прибутки має від них міський бюджет? Чи можна в Охтирці уникати від сплати земельного податку? Інформацію про стан використання земель територіальної громади міста доповіла на сесії міськради начальник відділу земельних відносин Інна Лисенко: + фото

-       Земельні ділянки комунальної власності надаються громадянам, фізичним особам-підприємцям, юридичним особам для здійснення різних видів діяльності (в тому числі підприємницької) у власність, постійне користування або тимчасове користування на умовах оренди. В постійне користування передано 570,3 га (21%) земель комунальної власності, у власність – 1260,8 га (46%).

Загальна площа земель, наданих в оренду для підприємницької діяльності з категорії земель житлової та громадської забудови та земель промисловості  становить 122,7 га, які використовують 622 орендарі згідно з укладеними договорами оренди землі. Це складає 6% загальної площі земель, наданих у власність та користування.

Орендна плата за земельні ділянки нараховується і сплачується відповідно до ставок, затверджених міською радою згідно з цільовим використанням земель та виду економічної діяльності, який на ній здійснюється. Законодавством передбачено, що мінімальний розмір орендної плати за землю не може бути меншим від ставки земельного податку, затвердженого органом місцевого самоврядування, максимальний – не більше 12% та може перевищувати цей розмір у разі надання в оренду земельних ділянок на земельних торгах. Середня ставка по місту становить  3% від нормативної грошової оцінки земель міста.

Розмір орендної плати 1м2 земель комерційного призначення становить  від 16до   50грн.  за рік в залежності від місця знаходження земельної ділянки та її функціонального призначення.

Подробиці читайте в газеті “Роксолана-максі ” №9 від 27.02.2019

 

 Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: