Отит у дітей

2 апреля 2019 | ЗДОРОВ'Я, ЛІКУВАЛЬНИЙ ЦЕНТР (ЛКЦ) М. ОХТИРКА | Нет комментариев |

Отит у дітей

Отит – часте питання, яке хвилює батьків дітей різного віку. Що, де і чому відбувається у вусі – пропонуємо розібратися в статтФункції і будова вуха

Функції і будова вуха

Вухо – це досить складний за своєю будовою орган, що виконує важливі функції:

• сприйняття звуку (звукових імпульсів);

• збереження положення тіла в просторі і здатності утримувати рівновагу.

Вуха – це парний орган, що складається з декількох частин:

• Зовнішнє вухо (вушна раковина і зовнішній слуховий прохід);

• Середнє вухо (барабанна порожнина, де знаходяться слухові кісточки; вона передає звукові коливання з зовнішнього вуха у внутрішнє);

• Внутрішнє вухо або лабіринт (попередник лабіринту, равлика і півколових каналів).

Види отитів

Запалення вуха у дітей (отит) є найбільш частою патологією в дитячій оториноларингології і педіатрії, і теж ділиться на кілька різних видів.

Зовнішні отити з’являються після інфікування бактеріями і грибами шкіри вушної раковини, слухового проходу.

Такі отити зазвичай з’являються після:

• переохолодження вушної раковини;

• механічних пошкоджень;

• попадання в слуховий прохід брудної води.

При зовнішньому отиті зазвичай дитину турбує біль у вусі, який посилюється при натисканні, набряк вушної раковини. Як правило, температура при цьому не підвищується або підвищується зовсім незначно. Діагностувати захворювання можна на звичайному візуальному огляді у лікаря.

Середній отит зустрічається найчастіше у дітей з певними особливостями будови слухового апарату. Порожнина середнього вуха пов’язана з носоглоткою за допомогою слухової труби, яка не має вигинів, при цьому будучи значно коротше і ширше, ніж у дорослих людей.

Природна робота середнього вуха можлива лише тоді, коли тиск в барабанної порожнини дорівнює атмосферному. Якщо тиск в середньому вусі змінюється, це призводить до різкого звуження просвіту або повної обтюрації слухової труби (зниження слуху, шум у вусі). В результаті інфікується патогенна мікрофлора і виникає дисфункція слухової труби. Як правило, це відбувається після гострого запалення при ГРВІ, наявності в носоглотці лімфоїдної тканини носоглоткової мигдалини (аденоїди), хронічного набряку слизової, що буває при алергії.

Будь-які застудні захворювання носоглотки викликають підвищене утворення слизу, а коли дитина активно шморгає носом, вона провокує потрапляння слизу в євстахієву трубу. А, з огляду на її будову у дітей, (ширше і коротше), це викликає швидкий розвиток хвороби. Прийнято вважати, що гострий середній отит викликають патогенні бактерії і віруси. І все ж вірусна інфекція швидше провокує запалення слизової оболонки слухової труби, а прояви середнього отиту пов’язані з активацією в середньому вусі бактеріальної мікрофлори.

Основні симптоми середнього отиту:

• біль і тиск в вухах;

• витікання рідини з вух;

• проблеми зі слухом;

• підвищена температура.

У такому стані дитина зазвичай стає дратівливою і примхливою, довго і надривно плаче. Точний діагноз в даному випадку може встановити тільки ЛОР-лікар, провівши отоскопію. Потім він визначає подальшу тактику лікування.

Лабіринтит (захворювання внутрішнього вуха), як правило, викликає несподівану втрату слуху, запаморочення, нудоту. Нерідко супроводжується втратою рівноваги. Ця стадія є ускладненням середнього отиту або виникає при тяжкій інфекції у дитини.

Принципи лікування

При лікуванні будь-якого з видів отиту застосовується антибіотикотерапія, місцева (тільки при зовнішніх отитах), симптоматична терапія і хірургічне втручання за показаннями, які може визначити оториноларинголог.

Досвідчений спеціаліст  веде прийом в КП «ЛКЦ», який розташований за адресою: м Охтирка, пл. Соборна №2. Довідки за телефонами: 6-16-88; (099) -16-14-388.


 

 Добавить комментарий

 

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: