Сезон «полювання» на людей розпочато!

18 апреля 2019 | НОВИНИ | Нет комментариев |

Сезон кліщів розпочато. Традиційно, пік активності цих небезпечних комах припадає на квітень-червень та серпень-вересень. Та хоч вони і мають невеликий розмір, але можуть принести величезні проблеми, адже кліщіпереносятьзбудників як вірусних, так і бактеріальних захворювань. Укус кліща загрожує енцефалітом і хворобою Лайма, також відомою як бореліоз. І якщо перше хвороба не дуже поширена, то бореліоз став серйозною проблемою для багатьох. Хвороба уражає нервову та серцево-судинну системи, суглоби та опорно-руховий апарат і може призвести до інвалідності.

За інформацією ДУ “Сумський ОЛЦ МОЗ України” Охтирський міськрайонний відділ, за період з 6 по 11 квітня 2019 року вже зареєстровано 1 випадок покусу кліщами.

Для того, щоб вберегтися від укусу кліщів, необхідно дотримуватись таких порад:

  1. Одягайте світлий однотонний одяг з довгими рукавами, який щільно прилягає до тіла – так легше буде помітити кліщів і зменшить ризик укусів.
  2. Кожні 2 години під час прогулянки обстежуйте себе і дітей для виявлення кліщів. Особливо ретельно оглядайте ділянки тіла, які покриті волоссям.
  3. Місце відпочинку на природі звільняйте від сухої трави та гілок в радіусі 20-25 м.
  4. Після повернення додому одразу змініть та ретельно обстежте одяг та речі, які принесли з прогулянки на наявність кліщів. Виперіть та випрасуйте їх.
  5. Якщо на природу брали домашнього улюбленця – його також необхідно обстежити на наявність кліщів.
  6. Користуйтеся спеціальними засобами, які захищають від кліщів.

 

 Добавить комментарий

 

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: