Вибори-2019

18 июля 2019 | АКТУАЛЬНА ТЕМА | Нет комментариев |

Скільки бюлетенів отримають виборці Сумщини 21 липня?

21 травня 2019 року в Україні відбудуться позачергові вибори народних депутатів України. З метою підвищення правової обізнаності громадян щодо виборчих прав і процедур, а також задля активізації виборців до голосування, фахівці юстиції Сумщини інформують населення із зазначеної теми. У разі, якщо громадянин голосуватиме за місцем своєї прописки, то отримає 2 бюлетеня – для голосування в одномандатному окрузі та у загальнодержавному. Якщо ж виборець голосуватиме поза межами одномандатного виборчого округу (якщо він подавав заяву про тимчасову зміну місця голосування), отримає тільки 1 виборчий бюлетень для голосування у загальнодержавному окрузі.

Які функції виконує парламент? Про це варто знати перед виборами

Як відомо, ЦВК зареєструвала 5845 кандидатів у народні депутати, з яких маємо обрати 424 парламентарів.

225 нардепів обиратимуть за списками партій, ще 199 — у мажоритарних округах (за винятком тих, що в окупованих Росією районах Донецької та Луганської областей і Криму).

Щоб зрозумілішою була важливість нашого голосу на парламентських виборах, нагадаємо, які функції виконують парламент загалом і депутати зокрема.

Україна — парламентсько-президентська республіка. Тому саме парламент формує уряд, тобто виконавчу гілку влади, що визначає рівень нашого життя — зокрема, розмір пенсій, зарплат, а також функціонування медицини, освіти. Тобто парламент, безперечно, головна гілка влади. Якщо щось із президентом стається, то його повноваження виконує голова ВР. Парламент призначає суддів, майже всіх силовиків чи дає згоду на їх призначення. Верховна Рада визначає обличчя виконавчої системи і великою мірою — судової.

Робота народного депутата полягає не лише у розробці законопроектів, голосуванні за них в Раді, а й у роботі в парламентських комітетах, підтримуванні зв’язку з виборцями. Не менш важлива представницька функція парламентаря. Депутати репрезентують різні точки зору суспільства і шукають консенсусу всередині парламенту. Надзвичайно важлива функція контролю, але, на жаль, її депутати не до кінця використовують.

 

 Добавить комментарий

 

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: