Нардеп від Охтирщини – проти недоторканості

3 сентября 2019 | АКТУАЛЬНА ТЕМА, НОВИНИ | Нет комментариев |

3 вересня  під час пленарного засідання Верховної Ради України було прийнято законопроект про зняття депутатської недоторканності.  373 депутати із 408 присутніх підтримали законопроект.

«За» проект проголосував нардеп від виборчого округу №162 з центром в Охтирці Микола Задорожній. “За” проголосували  нардепи Сумщини Тетяна Рябуха, Ігор Василів, Максим Гузенко, Ігор Молоток. Андрій Деркач не голосував за прийняття законопроекту.

Зазначимо, зі ст.80 Конституції прибрали положення щодо гарантованої депутатської недоторканності, а також про те, що нардепи не можуть бути без згоди Верховної Ради притягнені до кримінальної відповідальності, затримані чи заарештовані, а також про те, що їм гарантується депутатська недоторканність. Вже з 1 січня 2020 року всі депутати стануть офіційно “доторканними”, але можливості для політичних переслідувань через парламентську діяльність будуть зведені до мінімуму. Прийнятий документ передбачає, що депутатів не можна буде посадити за їхні висловлювання. Проте кожний з депутатів нестиме відповідальність за кримінальні правопорушення. Народні депутати не нестимуть юридичної відповідальності за результати голосування або висловлювання в парламенті та його органах, за винятком відповідальності за образу чи наклеп.

 

 Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: