Варикозне розширення вен

5 сентября 2019 | ЗДОРОВ'Я, ЛІКУВАЛЬНИЙ ЦЕНТР (ЛКЦ) М. ОХТИРКА | Нет комментариев |

Стовбир О.А.

Стовбир О.А. судинний хірург з м. Суми

Причини варикозу та венозної сітки на ногах. Багато хто стурбований зовнішнім виглядом своїх ніг: близько 15–20% людей страждають на видиме варикозне розширення вен, ще в такої ж кількості проблема має прихований характер, викликаючи водночас не менш неприємні симптоми — біль, опухлі щиколотки та знебарвлені ділянки шкіри. Судинні зірочки самі по собі зазвичай не викликають клінічних симптомів, однак вони поширені набагато ширше: до 84% людей мають венозну сітку принаймні на одній із ніг. Обидва стани мають одну причину: тиск у судинах, які повертають кров від ступень і ніг назад до серця.

Коли ви стоїте, ваше серце мусить качати кров угору всупереч гравітації, — пояснює професор, судинний хірург Марк Уайтлі (Mark Whiteley). — Вени мають клапани, які зупиняють рух вниз по ногах, але якщо вони не працюють як слід, кров стікає назад, розтягуючи судинну стінку, що і призводить до варикозного розширення вен».

Є мало доказів того, що гарячі ванни або схрещування ніг викликають проблеми з венами, проте відомо, що венозна сітка може з’явитися після травми. «Часто їх можна помітити в людей, які займаються верховою їздою, — на внутрішній стороні колін; а також у місці, де натирають лямки бюстгальтера», — зазначає Брайан Ньюман (Brian Newman), судинний хірург, який спеціалізується на видаленні венозної сітки.

Варикозні вени однаково не здатні працювати як слід, тож їх відсутність не зіграє ролі», — стверджує Теннант. Є певна кількість вен, які доставляють кров назад до серця, і вони зазвичай беруть на себе навантаження зі слабких судин, що погано працюють.

Найчастіше виникає запитання: якщо лікуватися, наскільки велика ймовірність того, що некрасиві вени повернуться? Все залежить від того, чи було знайдено причину варикозу. «Якщо на стіні є тріщини, то перш ніж її фарбувати, є сенс перевірити, чи цілий фундамент», — наводить аналогію Уайтлі. Причина, з якої NICE рекомендує людям із варикозними венами пройти діагностику дуплексним ультразвуком, полягає в тому, щоби правильно ідентифікувати пошкоджену вену. Якщо цього не зробити, є всі шанси, що проблема повернеться.

Досвідчений спеціаліст  веде прийом в КП «ЛКЦ», який розташований за адресою: м Охтирка, пл. Соборна №2. Довідки за телефонами: 6-16-88; (099) -16-14-388.


 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: