Коли сусід труїть димом

6 сентября 2019 | 101 ІНФОРМУЄ, АКТУАЛЬНА ТЕМА | 2 коммент. | №36(1123)

Ось і знову настає той період, коли вулиці Охтирки затягує суцільним смогом, а повітря перетвориться в справжню смердючу отруту. А все через спалювання деякими жителями нашого міста побутового сміття та сухої рослинності. І навіть заборона і загроза штрафу таких людей не лякає. Однак ці дії завдають величезної шкоди довкіллю та людям – під час спалювання у повітря вивільняються небезпечні, а часом і канцерогенні речовини, які негативно впливають на організм. Дим негативно впливає і на стан навколишнього природного середовища – знижується родючість ґрунтів, забруднюється атмосферне повітря та з’являється пожежна загроза для прилеглих територій.

За такі дії передбачено покарання за статтею 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Самовільне випалювання рослинності або її залишків, випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, рослинності або її залишків та опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у смугах відводу автомобільних доріг і залізниць, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах без дозволу органів державного контролю у галузі охорони навколишнього природного середовища або з порушенням умов такого дозволу, а так само невжиття особою, яка одержала дозвіл на випалювання зазначеної рослинності або її залишків та опалого листя, заходів щодо своєчасного їх гасіння – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від п’ятдесяти до сімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Ті самі дії, вчинені в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду, – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від сімдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Однак горе-паліїв такі штрафи не лякають і вони продовжують наражати на небезпеку не тільки себе, але й інших людей.

Як приклад, через необережне поводження з вогнем на минулому тижні було загорання сухої рослинності біля школи № 9, свідком якої стала «Роксолана». Через сильні пориви вітру і спекотну погоду вогонь швидко поширився на велику територію, зачепив лісопосадку та дійшов до дороги. А токсичний дим, через який видимість на дорозі сягнула нуля, міг спричинити небезпечну ситуацію зіткнення машин. Стараннями рятувальників пожежу вдалося ліквідувати, проте смердючий запах згарища залишився.

Уникнути таких наслідків можливо, якщо городяни перестануть спалювати сміття і бадилля у себе на подвір’ях. А поки свідомої і відповідальної поведінки від громадян ми не спостерігаємо, «Роксолана» запитала у начальника відділу інспекції з благоустрою Михайла Корабельського, які заходи вживаються у боротьбі зі спалюванням сміття:

- Це болячка всієї України.  Цим питанням має опікуватися екологічна служба, ДСНС та поліція, а ми вже в другорядному порядку. Проте і ми вживаємо заходів у боротьбі зі спалюванням сміття: пишемо статті – на сайті Охтирської міської ради вони з’являться кожного тижня, надаємо попередження в приватних секторах, підприємствах, реагуємо на всі виклики. Проте ці обов’язки мають накладатися на екологічну службу, якої немає у нас в Охтирці. Якщо це в приватному секторі, ми не можемо накласти штраф, тільки поліція має право це зробити, адже нас не тільки в двір не пускають, а й обзивають такими словами, що ви в житті їх не чули. Ми приходимо, стукаємо у двір, викликаємо поліцію, яка й складає протокол. Раніше працювали бригади у складі пожежників, які виїжджали на такі виклики, але зараз їх немає. Я думаю, що їх потрібно знову організувати – це було б дуже добре. В минулому році склали до п’яти протоколів, а в цьому році не було. Тому що це не наша функція, – зазначив  Михайло Корабельський.

В Охтирському відділі поліції нас запевнили, що вони виїжджають на подібні виклики і проводять бесіди із запобігання повторного порушення і таки заходи дають результати – повторно такі люди більше не спалюють сміття. А щоб порушити справу за забруднення навколишнього середовища, потрібно дочекатися приїзду еколога з обласного центру, але поки він дістанеться сюди, все може згоріти.

У третьому державному пожежно-рятувальному загоні Управління ДСНС України у Сумській області нам розповіли, що на подібні виклики вони не виїжджають, якщо це не пожежа. Адже виїзд пожежного автомобіля тягне за собою побічні збитки, і навіть якщо бригада приїде, вона не має важелів впливу на цих людей.

В Державній екологічній інспекції у Сумській області зазначили, що їхнього представника в Охтирці немає – це не передбачено їхнім положенням. І взагалі, у них не має повноважень заходити на подвір’я і притягувати господарів до відповідальності. У таких випадках вони пропонують телефонувати до поліції, адже ті можуть оперативно виїхати на виклик і зафіксувати факт порушення, а згодом направити матеріали до екологічної інспекції для притягнення порушника до адміністративної відповідальності.

Ото ж і виходить, що покарати порушника стає дуже проблематично і через те, що ваш сусід запалив на городі бадилля, проводити такі важкі махінації і направляти матеріали до Сум ніхто, звичайно ж, не буде. От і труять нас димом наші ж безсовісні сусіди, навіть не задумуючись про те, яку шкоду наносять здоров’ю, а місцева влада самоусунулась від цього питання і крізь пальці дивиться на такі порушення.  Тим часом вулиці міста продовжує заповнювати отруйний дим, а пожежі виникають то тут, то там і наносять матеріальну та екологічну шкоду.

На фото: Пожежа біля школи № 9


Через хмари диму машин на дорозі зовсім не було видно


Рятувальник намагається «забити» вогонь


 

 Комментарии (2)

 

  1. прохожий пишет:

    Ну и .что всю жизнь палили,а сейчас,что типа “общество” цивилизованней стало?Ах да ,мы уже типа в европе…Да если ещё пенсионерам платить ,за то,что бы с огорода вывозить ,то ,что можно сжечь,палят правильно и делают!!
    !

  2. 444 пишет:

    Вечером,пусть выходит комисия,и штрафует палиев.Люди у нас придурковатые.Я живу в районе маг.Левада.В основном рядом одни пенсионеры.Целый день спят, а на вечер выходят потриндеть и спалить мусор.Форточку не открыть целую ночь.И вообще это же реальный способ наполнить бюджет.

Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: