Часто поняття «репродуктивне здоров’я» розуміють у вузькому сенсі

16 сентября 2019 | ЗДОРОВ'Я, ЛІКУВАЛЬНИЙ ЦЕНТР (ЛКЦ) М. ОХТИРКА | Нет комментариев |

Любімова Лідія Павлівна

Любімова Лідія Павлівна акушер гінеколог, кандидат медичних наук лікар вищої категорії

Основними проблемними питаннями репродуктивного здоров’я в усьому світі та в Україні зокрема є: висока материнська та малюкова смертність, високий рівень абортів, невиношування вагітності, ускладнення вагітності та пологів, значна поширеність жіночої та чоловічої безплідності та інфекцій, що передаються статевим шляхом, включаючи ВІЛ/СНІД, онкологічна захворюваність репродуктивної сфери тощо.

Часто поняття «репродуктивне здоров’я» розуміють у вузькому сенсі – як фізіологічні та фізичні умови, що дають змогу відтворювати здорове потомство. Але репродуктивне здоров’я складається з декількох компонентів: сексуальне здоров’я, планування сім’ї та безпечне материнство і батьківство.

Потрібно знати, що відповідальність за планування сім’ї лягає на обох майбутніх батьків, передбачає оволодіння знаннями про те, з якого віку можна народжувати дітей, скільки мати дітей, яких інтервалів дотримуватись між пологами, а головне – практикувати здорову по відношенню до себе та майбутнього покоління поведінку. Дуже важливо знати методи запобігання небажаної вагітності. Це допоможе уникнути аборту – шкідливої та небезпечної для здоров’я жінки операції.

В умовах погіршення демографічної ситуації в країні, зниження життєвого рівня більшої частини населення, погіршення репродуктивного здоров’я населення особливої уваги заслуговують питання планування сім’ї як резерву в зниженні материнської та дитячої смертності, профілактики захворювань, які передаються статевим шляхом і збереження здоров’я населення. Ще в 1968 році ООН проголосила право на планування сім’ї та вільне відповідальне батьківство як невід’ємне право кожного громадянина.

У 1974 році було визнано право кожної людини і кожної країни займатися плануванням сім” на державному рівні. Визнавалось також, що це право кожної людини необхідно реалізувати, виходячи з потреб своєї сім’ї відповідальності перед суспільством.

Проблема безпліддя вже торкнулася мільйонів жителів України. Але мало хто знає, що такий діагноз – не привід для відчаю. Часто, для вирішення проблеми достатньо звернутися  до лікаря.

Любімова Лідія Павлівна гінеколог ендокринолог, кандидат медичних наук, лікар вищої категорії, працює в нашому центрі більше 10 років, окрім надання консультативної і лікувальної допомоги, веде вагітних, консультує гінекологічні прийоми, проводить преконцепціїну підготовку до вагітності, а також індивідуально консультує з питань планування сім’ї.


Досвідчений спеціаліст  веде прийом в КП «ЛКЦ», який розташований за адресою: м Охтирка, пл. Соборна №2. Довідки за телефонами: 6-16-88; (099) -16-14-388.


 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: