Після 30 років, навіть якщо серце не турбує, слід хоч би раз на місяць вимірювати тиск і раз на рік робити ЕКГ

16 сентября 2019 | ЗДОРОВ'Я, ЛІКУВАЛЬНИЙ ЦЕНТР (ЛКЦ) М. ОХТИРКА | Нет комментариев |

Жаркова Лікувально консультативний центр

Після 30 років, навіть якщо серце не турбує, слід хоч би раз на місяць вимірювати тиск і раз на рік робити ЕКГ. Ці нескладні заходи допоможуть розпізнати захворювання серцево-судинної системи на ранніх стадіях і вчасно зайнятися лікуванням…

Біль в області потилиці :

Частіше за все пов’язані зі спазмами судин голови. Спочатку треба виміряти тиск. При підвищеному зняти біль допоможуть спазмолітики (спазган, спазмалгон) і препарати папаверину (но-шпа, дротаверин).

При зниженому потрібні стимулятори з кофеїном (цитрамон, кордіамін, каффетин) або адаптогени типу елеутерококу і китайського лимонника на вибір – 30 крапель настойки). Болі напруги, коли затікають шийні м’язи, краще всього знімаються комплексними анальгетиками типу пенталгіну.

Шийні болі

Найчастіше викликані остеохондрозом шийного відділу хребта (а одна з його основних причин – брак раціональних фізнагрузок і незручне становище за робочим столом).

Під ребрами зліва

Можливі причини:

Серцевий напад. Біль виникає різко, особливо після фізнагрузкі, пробиває холодний піт, порушується серцебиття, скаче пульс. Біль пекучий, давить, віддає за грудину, в ліву руку, ліву лопатку, ліву сторону нижньої щелепи. Хворого потрібно покласти, трохи піднявши верхню частину тіла, дати дві таблетки нітрогліцерину під язик, розстебнути стискуючий подих одяг і негайно викликати «Швидку». Точний діагноз допоможе поставити кардіограма.

Давлючий біль в області серця

В основному відчуття даного характеру ‒ свідоцтво стенокардії. Поширюватись вона може по-різному: людина може скаржитись, що біль відбивається в підборідді, нижній щелепі, німіє ліва рука до кінчиків пальців. Напад може тривати кілька годин або навіть днів, а починатися як після навантажень, так і в спокійному стані, наприклад, в нічний час. Найчастіше чоловіки і жінки скаржаться, що серце у них болить вночі, відзначаючи як раз давлючий характер болю.

Так само виражається міокардит ‒ інфекційне ураження серцевого м’яза внаслідок простудного захворювання. Ті ж симптоми у пролапса мітрального клапану ‒ складного пороку серця. Однак за біль в серці іноді приймають і міжреберну невралгію.

Біль в серці при вдиху

Багатьох людей навіть у молодому віці іноді змушує різко зупинитися пронизливий біль у грудях, якщо спробувати глибоко вдихнути. Болем в області серця при вдиху часто виявляються невралгії. Вони не впливають на роботу серця.

Якщо ж при глибокому вдиху наростає задишка і незабаром вдихнути глибоко стає неможливим, з’являються загальні симптоми серцевого недуга, то, найімовірніше, потрібна негайна допомога кардіолога.

Але ні в якому разі самостійно не діагностуйте серцеве захворювання і не призначайте собі ліків. Ви тільки погіршите ситуацію, до того ж біль може бути не пов’язана з серцем. Найкраще пройти діагностику і довіритися кардіологу з високою кваліфікацією.

Відчуття «зайвих» ударів серця Трапляється, що серед нормального ритмічного биття серця прослизають наче зайві, позачергові удари, після яких зазвичай іде пауза. Ці позачергові скорочення серця називаються екстрасистолами. Вони можуть виникати і в абсолютно здорових людей (до 1500 в добу). У такому разі вони зазвичай не відчуваються людиною і не представляють небезпеки для здоров`я. Якщо екстрасистол багато і вони заподіюють дискомфорт, не втрачайте часу – йдіть до лікаря.

Досвідчений спеціаліст  веде прийом в КП «ЛКЦ», який розташований за адресою: м Охтирка, пл. Соборна №2. Довідки за телефонами: 6-16-88; (099) -16-14-388.


 

 Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: