А у нас зранку відключили газ

21 ноября 2019 | АКТУАЛЬНА ТЕМА, СВІЖИЙ НОМЕР | 1 комментарий | № 47 (1234)

Ранок 19 листопада почався для частини охтирчан з неабиякого переполоху: з конфорок плит і котлів опалення зник газ.

Читачка газети «Роксолана» з обуренням розповідає про свій ранок:

-          Я поставила на газ грітися відро води, щоб помитися перед роботою, тому що гарячої води в моєму будинку немає вже восьмий місяць. І в той момент, коли вона вже мала закипати, зник газ. Я дуже злякалася і не могла зрозуміти причини його вимкнення, адже ніяких попереджень про відключення газу не було. А якби я вчасно не зреагувала і не перекрила кран подачі, які наслідки могли б бути, після увімкнення газу?, – розповідає жінка.

Дійсно, про те, чому вимкнули газ, повідомили тільки через дві години на сторінці Охтирської міської ради в соціальній мережі та офіційному сайті. Виявилося, постачання газу було припинене у зв’язку з аварійним відключенням газопроводів середнього і низького тисків. Орієнтовний час повного відновлення функціонування мереж – 17 година 00 хвилин 20.11.2019 р. (часткове відновлення газопостачання вулиць почнеться 19.11.2019 року з 16 години 00 хв.). Без газу залишилася велика частина міста, зокрема вул. Слобідська, Шевченка, Широка, Гоголя і прилеглі до них.

«Роксолана» зателефонувала до Охтирського відділення «Сумигаз», але пояснень так і не отримала. За всією інформацією нам порадили звернутися на сайт міської ради. А що робити тим людям, які не вміють користуватися Інтернетом, зокрема пенсіонерам, які опинилися в інформаційній ізоляції через «передові» методи висвітлення інформації. Чому не розклеїти оголошення біля під’їздів будинків чи дати повідомлення у ЗМІ? Адже саме ця категорія населення найбільш вразлива і уявити шок і паніку старенької бабусі через відключення газу не так вже й складно. Та й наслідки таких відключень часом можуть призвести до трагедії. Не враховуючи того, що в розпал опалювального сезону дві доби без тепла та їжі (її ніде просто зварити) ой як не легко. Якби люди були попереджені, змогли б собі на дві доби хоч картоплину чи яйце зварити, аби не бути голодними. А якщо в когось діти маленькі? За таких обставин, «Сумигазу» слід задуматись в першу чергу про споживачів та їхній комфорт, а не тільки про чергове підняття тарифів та їх вчасну сплату.

І взагалі, треба пояснити споживачам, що саме за аварійна ситуація, де вона сталася, з якої причини? Чому раніше ніколи ми не чули про аварійні відключення газу, які щось дуже підозріло часто трапляються в Охтирці? Подібне замовчування викликає підозри і нагнітає соціальну атмосферу серед населення. Для чого і кому це потрібно? Ми вимагаємо у місцевої влади дати конкретні відповіді на ці питання, якщо постачальник газу про це мовчить.

 Комментарии (1)

 

  1. Пионер пишет:

    Скоро грудень а потiм сiчень.Побили горшки з РФ стосовно газу?Ну начуваймось.Побачимо як кажуть небо в дiамантах.Беремо сокири та йдемо в Кiвшар за “газом”.Два-три дерева на тиждень вистачить.Мабуть.А може з тими сокирами та в столицю в Раду?Га?

Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: