Примарна доля Соснового озера

5 февраля 2020 | ЖИТТЯ МІСТА, СВІЖИЙ НОМЕР | Нет комментариев | №6 (1245)

Вважається, що чим більше надр має країна, тим вона багатша. Проте дуже часто саме багатства рідної землі стають каменем розбрату між місцевими жителями і владою. Не оминула така доля, на жаль, і Охтирку.

Соснове озеро завжди було ласим шматком для охочих поживитися, адже саме там міститься родовище високоякісного будівельного піску. Тож і не дивно, що там час від часу велись роботи по його видобутку. Проте така діяльність негативно впливала на оточуюче середовище і спокій місцевого населення. Навіть через незначні обсяги «пісочного» бізнесу рівень води у колодязях упав наполовину, а частина озера висохла. Тож роботи на деякий час призупинили. Але не надовго.

У 2015 році ПРАТ “СУМИ-НАДРА” погодили спеціальний дозвіл, в обхід проведенню аукціону, з метою геологічного дослідження. Результати перевищили всі очікування. Розвідка на родовищі виявила наявність високоякісного будівельного піску. На геологічне вивчення акціонерне товариство витратило мільйони гривень, тож логічним був наступний крок – отримання ліцензії на видобуток піску і узгодження всіх питань з місцевою владою.

З останнім якраз і не мало виникнути проблем, адже директором ПРАТ “СУМИ-НАДРА” виявився син міського голови Євген Ігорович Алєксєєв.

А от проти виявились якраз охтирчани, будинки яких прилягають до родовища. Мешканці двох вулиць підписались під листом на адресу міського голови, де категорично не погоджуються із його діями. А 27 січня відбулося засідання громадської ради, на якому розглядалося саме це питання. Подробиці читайте в новому номері газети “Роксолнана”.

 



Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: