Вікно життя

5 февраля 2020 | СВІЖИЙ НОМЕР | Нет комментариев | №6 (1245)

У новозбудованій Охтирській районній лікарні встановили «Вікно життя», де жінки можуть анонімно залишити новонароджених дітей, від яких вирішили відмовитись.

Це не перша подібна ініціатива в Охтирці. Раніше вікно життя встановили у старому приміщені акушерсько-гінекологічного відділення. Сам бокс хоч і залишився, але дитину там залишати вже не можна – їй просто ніхто не надасть допомогу.

«Вікно життя» – це спеціальний пункт, де жінка, яка хоче відмовитися від новонародженої дитини, анонімно може залишити своє немовля. Адже, чи не кожного року в новинах українських ЗМІ з’являються повідомлення про безжальні вбивства матерями своїх новонароджених дітей – їх викидали у смітник, топили в туалеті або вчиняли інші звірства. Саме для того, щоб запобігти таким випадкам, у лікарнях і встановлюють бебі-бокс. Таким чином можна зберегти життя немовлятам і вберегти жінку від суспільного осуду, адже така відмова від дитини гарантує анонімність.

Про те, як залишити своє маля і при цьому зберегти анонімність, розповіла завідувач акушерсько-гінекологічного відділення Любов Замашка:

-          Після того, як ви залишили дитя у бебі-боксі, необхідно подзвонити у дзвінок на дверцятах “Вікна життя” – таким чином персонал почує, що дитині потрібна допомога і протягом двох хвилин медична сестра забере дитину у відділення. Там її огляне лікар і оцінить стан здоров’я, надасть допомогу, якщо така необхідна. В залежності від віку і стану здоров’я, дитину залишать у акушерському стаціонарі або переведуть у дитяче відділення лікарні. На щастя, в Охтирці не траплялося випадків, коли б знадобився бебі-бокс, сподіваємось, що так буде і надалі, - зазначає Любов Замашка.


 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: