Карантин розслабляє. Пора активізуватись!

1 июня 2020 | АКТУАЛЬНА ТЕМА, ЖИТТЯ МІСТА | Нет комментариев | № 22 (1261)

У звичайному режимі, хоч і в умовах карантину, відбулося чергове засідання виконкому

міської ради.  Прийнято рішення з  18  питань.

Пенсіонерам повернули пільгові перевезення

Напередодні на позачерговому засіданні міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій розглядалося питання послаблення протиепідемічних заходів на території Охтирської міської об’єднаної територіальної громади. Запроваджено послаблення протиепідемічних заходів, а саме дозволено, за умови дотримання протиепідемічних вимог проведення спортивних заходів без глядачів, в яких беруть участь не більше ніж 50 осіб;  проведення релігійних заходів за умови перебування не більше однієї особи на 10 кв. метрах площі будівлі, де проводиться релігійний захід;  діяльність готелів (крім функціонування ресторанів у готелях);  регулярні та нерегулярні перевезення пасажирів автомобільним транспортом у міському сполученні, зокрема на міських автобусних маршрутах у режимі маршрутного таксі, за умови перевезення пасажирів у межах кількості місць для сидіння, передбаченої технічною характеристикою транспортного засобу або визначеної в реєстраційних документах на цей транспортний засіб. У свою чергу члени виконавчого комітету проголосували за поновлення пільгових перевезень пасажирів усіх видів транспорту в межах міста починаючи з 25 травня. Когтроль за виконанням покладено на заступника міського голови Сергія Мартим`янова.

Нацгвардійці матимуть охтирську символіку

На виконкомі також розглядалось клопотання командира військової частини 2276 Національної Гвардії України щодо надання дозволу військовій частині 2276 Національної Гвардії України використовувати символіку – герб міста Охтирка у дизайні  на нарукавних знаках до парадного, парадно-вихідного, повсякденного та польового однострою військовослужбовців, яке було одноголосно підтримано. Така практика стала вже тенденцією у всіх частинах Національної гвардії.

Як розпорядилися бюджетними коштами

Про використання коштів резервного фонду бюджету Охтирської  міської ОТГ доповіла начальник управління фінансів і економіки  Наталія Шаркова. На невідкладні заходи щодо запобігання занесенню і поширенню на території Охтирської міської ОТГ гострої респіраторної хвороби, спричиненої корона вірусом (придбання засобів індивідуального захисту, медикаментів, дезінфектантів) кошти з резервного фонду міського бюджету виділялися двічі – у сумі  284 600  грн та 350 тис грн. Кошти передбачалися на  Охтирську ЦРЛ та міську стоматологічну поліклініку. Наразі використано  в цілому 485 689 грн. Ще на 110 тис грн укладені угоди на постачання необхідних медпрепаратів та засобів захисту, які надійдуть до кінця місяця.

Дітей стає менше

Про затвердження прогнозованої мережі закладів загальної середньої та дошкільної освіти на 2020-2021 навчальний рік інформував начальник відділу освіти Анатолій Тронь. Передбачається, що у дев`яти міських дитсадочках працюватиме 78 вікових груп, до яких ходитиме  1682 дитини. В десяти школах міста з 1 вересня функціонуватиме 193 класи, в яких навчатиметься 5 255  учнів. Буде сформовано 18 перших класів з 521 учнем і 11 десятих, до яких піде 288 учнів.  Прослідковується тенденція щодо зменшення кількості першачків: у 2018 році їх було 598, у 2019 році – 576, хча в цілому кількість школярів збільшилася на 114 чоловік. Очікується середня наповнюваність класів 27,1 при нормативній 25. Анатолій Васильович запевнив, що проблем із наповнюваністю контингенту школярів у школі №4 не буде, адже нині керівництво скрупульозно займається цим питанням.

Сам сказав:

«Чи буде випускний вечір? Пандемія забудеться, а спогади про випускний вечір у кожного залишаються на все життя. Не хотілося б позбавляти дітей цього свята. Будемо слідкувати за розвитком ситуації, сподіваємося на краще»

Ігор Алєксєєв, міський голова.

Мистецькі школи на карантині – можна не платити

Про плату за навчання в мистецьких школах міста говорила начальник відділу культури і туризму Любов Бобарикіна. Приводом до прийняття рішення про призупинення внесення плати стало обурення батьків, з яких навіть під  час карантину стягувалися кошти за навчання. Тому виконком прийняв рішення призупинити внесення щомісячної плати за навчання в дитячій музичній школі імені П.С.Білинника та дитячій художній школі ім. Т.Г.Шевченко з початку встановлення загальнонаціанального карантину до завершення навчального року. Як пояснила Любов Петрівна, та плата, яка вже була внесена батьками, буде зарахована  на наступний навчальний рік.

Що стосується викладачів і персоналу навчальних закладів, то середньомісячна заробітна плата їм  стабільно виплачується, хоч до її нарахування входить і батьківська плата.  Цю частину коштів  компенсують із міського бюджету, адже на сесію міськради виноситься питання щодо змін до бюджету в частині фінансування виплат заробітної плати працівникам мистецьких шкіл. Нині навчання відбувається дистанційно, викладачі постійно підтримують стосунки з учнями.

Що ремонтуватимуть за 10 мільйонів

На розгляд членів виконкому було винесене питання щодо затвердження проектно-кошторисної документації на поточний ремонт автомобільних доріг комунальної власності. Документація  виготовлена ТОВ «ВІК-СВ» на замовлення ДП «Дороги Сумщини», яке у цьому році визнане  замовником виконання робіт і головним розпорядником коштів.  Передбачено, що за 9 850 тисяч гривень буде зроблено поточний середній ремонт дороги по вул. Незалежності від світлофору  в бік площі Успенської та самої площі  з виконанням фрезерування, заміною бордюр, новим покриттям і розміткою. Крім того, більше 400 метрів дороги буде відремонтовано по вулиці Миргородській, на що витратять 1 528 тисяч гривень.

Міський голова висловив сподівання, що роботи будуть завершені до Дня міста у серпні.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: