Розацеа – трояндова назва надокучливого дерматозу

16 июня 2020 | ЗДОРОВ'Я, ЛІКУВАЛЬНИЙ ЦЕНТР (ЛКЦ) М. ОХТИРКА | Нет комментариев | №24 (1263)

Розацеа – доволі розповсюджене захворювання, яке має прояви на обличчі у вигляді почервоніння, множинних помітних дрібних судин та якщо його не лікувати може трансформуватися у більш тяжкі форми перебігу хвороби. Захворювання характеризується підвищенною чутливістю капілярів шкіри до різноманітних подразників : вплив високих та низьких температур ( у тих, хто працює на відкритому повітрі, в гарячих цехах, тощо), стреси, гормональні порушення.

У структурі дерматологічної патології розацеа становить від 2 до 8%. Найчастіше пацієнти звертаються за наявності стійкого почервоніння шкіри обличчя, наявності великої кількості розширених дрібних судин, гнійних запалень, а також більш важких варіантів хвороби, коли  в результаті відсутності лікування  та загострення хвороби можуть збільшуватися тканини обличчя, а саме носу.

Захворювання найчастіше розвивається у осіб жіночої статі у віці 30-50 років, які мають  генетичну схильність до транзиторного почервоніння шкіри обличчя, рідше – шиї і так званої зони декольте.

При зверненні пацієнти скаржаться на приливи, свербіж, гнійні висипи та на зміну якості життя, враховуючи те, що дерматоз уражує шкіру частіше у жінок. Деякі жінки соромляться свого вигляду та це має великий вплив на іх соціальне життя. Вважають, що до розвитку дерматозу частіше схильні особи зі світлим кольором шкіри (блондини та руді), проте захворювання може зустрічатися при будь-якому фототипі шкіри.

У країнах Європи захворюваність на розацеа становить від 1,5 до 10%.

При обстеженні хворого на розацеа приділяється велика увага стану шлунково-кишкового тракту, гормональному статусу у жінок.

При лікуванні розацеа велике значення має дієта та спосіб життя.

Дієта виключає з раціону алкоголь, міцні каву та чай, спеціїї, консервацію, копченості, гарячі та холодні страви. Якщо пацієнт працює на відкритому повітрі протягом року, то потрібно переглянути його умови – більш захищати шкіру від сонця та морозу або взагалі змінити місце праці.

Медикаментозна терапія розацеа містить в собі  антибіотики, судинні препарати, зовнішню терапію. Дуже важливо підібрати косметологічний догляд для чутливої шкіри пацієнта, який в подальшому буде профілактувати загострення.

Нажаль, розацеа – хронічний дерматоз і вилікувати його раз та назавжди неможливо, але сучасна медицина дозволяє мінімізувати кількість загострень – якщо пацієнт виконує рекомендації лікаря щодо харчування, спосібу життя та догляду за шкірою.

На прийом до дерматолога Ірини Бронової Ви можете записатися в КП «ЛКЦ» за адресою: м. Охтирка, пл. Соборна, 2. Тел: 6-16-88 або (099) -161-43-888. ®

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: