Що таке алергія?

16 июня 2020 | ЗДОРОВ'Я, ЛІКУВАЛЬНИЙ ЦЕНТР (ЛКЦ) М. ОХТИРКА | Нет комментариев | №24 (1263)

Наша справка: Олена Вячеславівна Давиденко

Освіта: 1998 р. – закінчила Харківський державний медичний університет, факультет «Лікувальна справа».

Спеціальність: алерголог дитячий

Категорія лікаря: вища категорія

Науковий ступінь: кандидат наук

Стаж роботи: 20 років

Про лікаря

Олена В’ячеславівна – діагностує захворювання органів шлунково-кишкового тракту і шкірного покриву, визначає природу алергічних реакцій у дитини. Надає допомогу при гострих отруєннях. Підбирає комплексне і щадне лікування.

Алергія – поширений термін для визначення зміненої реакції імунної системи. Сам термін алергія є комбінацією грецьких слів «невідомий» та «реакція».

Детальніше про цю хворобу нашим читачам розповідає харківський педіатр-алерголог, кандидат медичних наук, лікар вищої категорії Олена Давиденко.

При алергічній реакції імунна система зазначає подразнення від нешкідливих речовин (пилку рослин, кліщів, тощо), наслідком якого є поява таких симптомів як свербіж очей,  риніт,  атопічний дерматит, анафілактичний шок.

Багато пацієнтів – алергіків не сприймають свій стан серйозно та страждають від подальших ускладнень, наприклад, алергічної форми бронхіальної астми чи піддають себе невиправданим харчовим обмеження.

В більшості випадків алергія починається в ранньому дитинстві, що накладає особливу відповідальність на батьків, які повинні дбати про безпечний та безперешкодний розвиток своєї дитини. В цій справі головною допомогою стане правильна діагностика та лікування на ранній стадії, що призведе не лише до полегшення симптомів, але також зможе запобігти загостренню чи попередить появу нових алергічних реакцій.

Типові симптоми алергії:

- Хронічний риніт

- Свербіжочей та сльозотеча

- Відчуття нестачі повітря

- Кашель

- Висипання на шкірі

- Свербіж

- Діарея

Типові джерела алергії:

- Кліщі домашнього пилу

- Шерсть котів та собак

- Молоко

- Пилок

- Арахіс

- Горіхи

- Риба та морепродукти

На сучасному етапі, при виявленні причино – винного алергену є метод алерген-специфічної імунотерапії

(АСІТ), що робить можливим лікування алергії шляхом формування у нашої імунної системи толерантності до «винного» алергену,  наприклад пилок рослин,  домашні алергени, алергія на собак і котів.

Лікар-алерголог Олена Давиденко прийматиме 4 липня в Лікувально-консультаційному центрі, який знаходиться за адресою: м. Охтирка, пл. Соборна, 2. Довідки за телефонами:  6-16-88, 099-16-14-388

 

 Добавить комментарий

 

 

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: