Літопис медицини Охтирщини. Продовження

7 июля 2020 | ІСТОРІЯ | Нет комментариев | №26(1265)

При тубдиспансері у 1929 році відкрито солярій для хворих туберкульозом. В 1930 році відкрили санітарну станцію та молочну кухню. З 1934 року працює дитяча лікарня.

Постановою 3 сесії ВУЦИК 8-го скликання від 12.10. 24 року створений окружний відділ охорони здоров’я. У ньому був навіть підвідділ охорони материнства і дитинства. В Охтирці в голодний 1933 рік у приміщенні, де тепер знаходиться школа №4, організували дитячий ізолятор, куди з усього району звозили кволих дітей.У багатьох з них були безбілкові набряки. Дітей підгодовували, лікували, рятували від смерті. В 1930 – 1934 рр. працювало 54 лікаря, 10 зубних лікарів, 13 фармацевтів, 107 середнього медичного персоналу.

Напередодні Великої Вітчизняної війни в місті працювали такі медичні установи: поліклініка, три лікарні, диспансер. З початком війни із співробітників лікарні сформований медсанбат. На фронтах захищали країну О.С. Антюх, А.П. Захарченко, Л.А. Морозова, І.Р. Осадчий, І.А. Семигук, М.М. Ставицький, О.І. Хорошуля, Н.Т. Шульженко та інші медики. Під час війни в будівлі, де до недавнього часу була дитяча консультація, працювала лікарня для місцевих жителів.

З 14 жовтня 1941 року по 25 серпня 1943 року Охтирка окупована фашистами. Через два місяці після її звільнення почали функціювати лікарня, дитяча лікарня, дитяча консультація, тубдиспансер.

У повоєнні роки жителі Охтирщині  потерпали від малярії. У місті провели меліоративні роботи. В 1956 році малярію побороли. В 1974 році райздороввідділ ліквідували, всі медичні установи стали підпорядковуватися головному лікарю.

На шляху свого розвитку Охтирська лікарня мала кілька назв: «Повітова», «Міськлікарня», «Міжрайонна лікарня», «Районна об΄єднана». Після ліквідації в 1957 році райздороввідділу лікарня одержала назву «Охтирська центральна районна лікарня», КЗ «Охтирська ЦРЛ». З 25.07.2019 року маємо назву Комунальне некомерційне підприємство Охтирської міської ради «Охтирська центральна районна лікарня».

З початку свого заснування лікарня розширювалася шляхом будівництва нових корпусів. Новий корпус дитячого відділення працює з 1983 року, «стара» поліклініка приймає пацієнтів з 1957 року. В 1968 – 1970 р.р. побудували гінекологічно – пологове відділення.

В 1990 році розпочалося будівництво нового сучасного корпусу лікарні на вулиці Петровського (тепер Петропавлівська). В 1999 році введено в дію поліклініку на 600 відвідувань, в 2002 році – корпус лікарні на 60 ліжок терапевтичного профілю, клініко – діагностичну лабораторію. В 2012 році введено в експлуатацію нову будівлю патолого -анатомічного відділення.

В 2013 році почав працювати харчоблок, в якому встановлено нове технологічне обладнання. В 2016 році введено в експлуатацію господарчий корпус, гаражі, кисневу. В травні 2017 року в сучасну новобудову переїхали урологічне, отоларинго – офтальмологічне відділення.

В 2019 році завершено будівництво та введено в експлуатацію всю сучасну п’ятиповерхову будівлю. Новоселами стали хірургічне, ортопедичне, неврологічне, акушерсько – гінекологічне відділення та відділення гемодіалізу. Лікарня оснащена сучасною апаратурою та меблями. З вересня 2013 року маємо можливість обстежувати хворих рентгеновським багатозрізовим спіральним комп’ютерним томографом. Маємо сучасну рентгеноскопічну апаратуру, апарати штучного дихання для вентиляції легенів “ЮВЕНТ”, відеогастроскопічний набір у комплекті, цистоскопічний набір, артроскопічний набір, синусоскопічний набір, а також мамограф, апарати УЗД тощо.

Наприкінці 70-х років в Охтирці працювало 108 лікарів і 400 фахівців з середньою медичною освітою.

В 90-ті роки в Охтирській ЦРЛ працювало вже 236 лікарів і 812 середніх медичних працівників.

На початок 2020 року лікарня розрахована на 306 ліжок, працює 119 лікарів (60 із них мають вищу і першу категорії), 361 медична сестра, 156 молодших медичних сестер, 116 осіб адміністративно – господарського персоналу.

Наши медичні працівники надають спеціалізовану стаціонарну допомогу за п’ятьма напрямками (отоларингологічну, урологічну, офтальмологічну, допомогу вагітним породіллям, гінекологічним хворим, хворим з IV – V стадією хронічної хвороби нирок шляхом гемодіалізу). Лікарня має одиннадцять стаціонарних та чотири амбулаторних відділень, акредитована для роботи на проведення медичної практики за тридцятьма вісьмома спеціальностями. За рік надається кваліфікована медична допомога близько 12 тисячам пацієнтам у стаціонарних відділеннях та 51 тисячі – в амбулаторних умовах. Зручне розташування дає можливість надавати спеціалізовану допомогу жителям територіально прилеглих районів – Тростянецького, Лебединського, Велико-Писарівського. У своїй роботі медичні працівники нашого закладу застосовують сучасні методи діагностики та лікування, що є запорукою своєчасної медичної допомоги пацієнтам. Охтирська центральна районна лікарня відповідно до листа Міністерства охорони здоров’я України визнана одним із семи опорних закладів охорони здоров’я в Сумській області.

Ми, сучасні медичні працівники, повинні пишатися тими, хто будував медицину на Охтирщині. Перелічу лише деяких з них, котрі мали урядові нагороди та відзнаки.

Олександра Гнатівна Бартош – педіатр, заслужений лікар УРСР.

Ганна Йосипівна Бобкова – лікар-гінеколог, нагороджена орденом Трудового Червоного Прапора.

Анастасія Никифорівна Будко – медична сестра хірургічного відділення, орден Трудового Червоного Прапора.

Тетяна Іванівна Білоконь – наприкінці 60 – 70 років очолювала терапевтичне відділення, Ніна Олександрівна Скакодуб – лікар-терапевт. Обидві нагороджені медаллю «За доблесну працю».

Ганна Фролівна Фролочкіна – лікар-педіатр. Очолювала педіатричну службу з 1953 по 1988 рік. Вона та фельдшер Микола Самойлович Андрющенко – відмінники охорони здоров΄я, обоє нагороджені орденом Знаком Пошани.

Продовження в наступних публікаціях

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: