Проблеми припинення пияцтва та тютюнокуріння серед підлітків

22 апреля 2021 | АКТУАЛЬНА ТЕМА, ОХТИРСЬКА ОДПІ | Нет комментариев | №16(1308)

Головне управління ДПС у Сумській області повідомляє,  протягом        2020 року від підрозділів Національної поліції в Сумській області до податкової Сумщини надійшло 18 матеріалів справ про адміністративні правопорушення складених за частиною другою статті  156 Кодексу України про адміністративні правопорушення, якими встановлено факти реалізації представниками суб’єктів господарювання алкогольних напоїв та/або тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років.

Профілактика та попередження вживання алкогольних напоїв та тютюнових виробів дітьми, втягнення неповнолітніх у пияцтво, встановлення та припинення фактів порушення законодавства щодо продажу неповнолітнім алкогольних напоїв та тютюнових виробів – один з пріоритетних напрямів діяльності працівників ювенальної превенції поліції області.

За результатами розгляду зазначених матеріалів, у відповідності до вимог  чинного законодавства Головним управління ДПС у Сумській області анульовано 12 ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами та 6 торгових об’єктів припинили здійснення діяльності.

При цьому, за фактами виявлених порушень вимог статті 15і Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах та пального» до суб’єктів господарювання були застосовані штрафні (фінансові) санкції близько                130 тис. гривень.

- На сьогодні проблема пияцтва та тютюнокуріння в молодіжному середовищі України, у тому числі і на території Сумської області, є особливо актуальною.  Нажаль, бажання деяких несумлінних платників збагатитися за рахунок продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів неповнолітнім не зупиняє перед неминучою загрозою, яку несуть такі дії здоров’ю наших дітей. Так, лише у квітні цього року фахівцями відділу фактичних перевірок Головного управління ДПС у Сумській області на підставі отриманої інформації від органів поліції області було проведено   6 фактичних перевірок за місцями продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів неповнолітнім, – проінформувала засоби масової інформації начальник податкової служби Сумщини Наталія КІЯШКО.

За матеріалами 4 перевірок Головним управлінням ДПС у Сумській області анульовано 5 ліцензій на право роздрібної торгівлі такою продукцією, при цьому у 2 суб’єктів господарювання встановлено відсутність дозвільних документів (ліцензій) на здійснення продажу алкогольних напоїв. Сума застосованих штрафів складатиме більше 80 тис. гривень, зазначила посадовець.

Так, захищаючи економічні інтереси держави, податкова служба області не стоїть осторонь від проблеми припинення пияцтва та тютюнокуріння серед підлітків, у зв’язку з чим звертаємося до небайдужих громадян, яким стали відомі факти продажу алкогольних напоїв та/або тютюнових виробів неповнолітнім, з проханням інформування про такі випадки органи національної поліції, які не залишаться поза увагою щодо відповідного реагування з боку податківців.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: