Почався Страсний тиждень

26 апреля 2021 | БЛОГИ | Нет комментариев | №16(1308)

Останній тиждень Великого посту – це найсуворіший період перед Великоднем. Він називається Страсним седмицею. В 2021 році Страсний тиждень припадає на дні з 26 квітня по 1 травня.

Весь тиждень перед Великоднем не можна ігнорувати суворість Великого посту, а також об’їдатись. Не можна їсти м’ясо, яйця, молочні продукти, рибу. У Страсний тиждень не можна веселитися і розважатися. Забудь про дискотеки, галасливі компанії, азартні ігри, спів і танці. Великим гріхом вважаються плотські втіхи і бажання. Слід стримувати пориви тіла для очищення душі. На Страсному тижні не можна нікому відмовляти в проханнях про допомогу, співчуттях і добрих справах. Вважається, що в цей період сам Господь звертається до людей із проханням. Також у жодному разі не можна ні з ким сваритися. Неприпустимі образи, лихослів’я, брехня, заздрість, агресія та інші негативні почуття і вчинки. У церкві в Страсний тиждень не проводять таїнства хрещення і вінчання, не святкують дні святих і не поминають померлих.

Великий понеділок відомий розповіддю про прокляття Христом безплідної смоковниці, а також в цей день шановується пам’ять старозавітного патріарха Йосипа, проданого братами в Єгипет.

Цей день краще за все присвятити прибиранню в будинку, фарбуванню, побілці, дрібному ремонту та читанню молитов.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: