100-річчю Федора Спиридоновича Муратова присвячується

29 апреля 2021 | ІСТОРІЯ | Нет комментариев | №17 (1309)

Більше тридцяти років минуло з того часу, як пішов у потойбіччя Федір Спиридонович Муратов, але не у забуття. Його, незмінного з 1954 по 1986 роки голову колгоспу імені Петровського, Почесного колгоспника УРСР,  кавалера двох орденів Леніна, двох орденів Трудового Червоного Прапора, ордена Жовтневої революції, і досі згадують не як орденоносця, а як людину великої душі, джерела народної мудрості, справжнього керівника, який був батьком для кожного члена колективу, другом і порадником. Кажуть, що зараз людей такого масштабу уже немає – переродились.

Біографічна довідка

Офіційні дані про Федора Муратова дуже скупі і майже аналогічні. Про нього є інформація  у енциклопедичному виданні «Сумщина в іменах»,  у історичній збірці «Охтирка та пивзавод. Історія в іменах» авторства Римми Мироненко та Наталки  Заїкіної, у книзі Євгена Мегери «Охтирка в особистостях. 1654-2014». Звідти черпаємо відомості про те, що Федір Спиридонович народився у селянській сім`ї 29 квітня 1921 року у селі Витязеве Краснодарського краю. Закінчив Нижньо-Баканське педагогічне училище, Новоросійський учительський інститут. Учасник Великої Вітчизняної війни. Після демобілізації приїхав у Охтирку, де працював вчителем, був директором Правдинського дитбудинку у селі Іванівці Охтирського району, в якому під його керівництвом були збудовані електростанція, нові житлові і господарські споруди.

У 1954 році Муратова обирають головою правління колгоспу «Комсомолець», а після об`єднання декількох господарств у одне очолив колгосп ім. Петровського. Під його керівництвом з доволі слабкого господарство стало настільки процвітаючим, що у 1966 році отримало державну нагороду – орден Трудового Червоного Прапора, а  його керівнику присвоєно високе звання Героя Соціалістичної праці. Колгосп  міцно завоював передові позиції не тільки в районі, а і в області, постійно розвивався і осучаснювався, а продукція, вироблена трудовим колективом, одержала 16 медалей Виставки досягнень народного господарства УРСР. Федора Спиридоновича чотири рази обирали депутатом Верховної ради УРСР.

На чолі господарства Ф.С. Муратов знаходився до 1987 року, в 1992 – його не стало. Провулок, де він проживав з родиною, носить його ім`я. На його честь біля Монументу Безсмертя споруджено пам`ятний знак.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: