Про ремонт дороги та прибирання вулиць

21 мая 2021 | АКТУАЛЬНА ТЕМА | Нет комментариев |

З настанням весни розпочалася активна робота у сфері житлово-комунального господарства. І це стосується не лише озеленення та прибирання вулиць. Оголошені тендери на послуги та роботи функціонування всієї інфраструктури міста.

9 квітня Управління капітального будівництва та житлово-комунального господарства Охтирської міської ради оголосило тендер на послуги з щоденного прибирання міста двірниками та спецтехнікою, утримання доріг в тому числі розчищення доріг від снігу, прибирання снігу на суму 3 263 600,00 грн. Поборотися за цей «ласий шматок» вирішили одразу три організації. Несподівано переможцем стала ФОП Григор’єва Олена Володимирівна, яка запропонувала ціну, що відрізняється від конкурентної на майже мільйон гривень. Однак пропозицію даного учасника було дискваліфіковано «як таку, що не відповідає встановленим абзацом першим частини третьої статті 22 цього Закону вимогам до учасника, відповідно до законодавства».

«Роксолана» звернулася за роз’ясненнями до начальника УКБ та ЖКГ Євгена Дамова із питанням, чому учасника дискваліфікували, кого оголошено переможцем натомість і чи не завадить бюрократична тяганина прибиранню вулиць?

-          За результатами перевірки з’ясувалося, що пропозиція ФОПу не відповідає умовам тендерної документації через некваліфікований електронний підпис. Учасник подав скаргу до Антимонопольного комітету, тому доки не закінчиться процес оскарження, ми не маємо змогу укласти новий договір. Нині КП «Благоустрій» визнаний переможцем тендеру. До укладання нового договору з цим підприємством діє старий договір, який укладався на 1/12 від фінансування, коли ще бюджет не був прийнятий.

У цьому році вперше оголошений також тендер на догляд за квітниками та газонами, зріз дерев, ліквідацію стихійних сміттєзвалищ і ліквідацію підтоплень по місту. Кошти на це виділялися кожного року, але, як правило, вони розподілялися за об’єктами і тому тендер не оголошувався. Ми вирішили оголосити тендери на всі можливі послуги, які є, для того, щоб все було максимально прозоро.

Коли розпочнеться ремонт доріг у місті?

-          На цьому тижні планується оголошення тендеру з поточного ремонту доріг. Всі дороги, які наразі ремонтуються, робляться пооб’єктно і вартість поточного ремонту кожного з них не перевищує 50-ти тисяч грн, що дозволяє проводити ямковий ремонт УЯРом. Що стосується інших доріг, вартість яких перевищує вищезгадану суму, вони єдиним лотом виставляються на тендер і вже ремонтуються через тендерну процедуру.

У нашій ОТГ є дороги державного, місцевого значення і дороги загального користування. Дорога державного значення Н-12 пролягає по вулицях нашого міста, зокрема Сумській. Фінансуватись вона може як за рахунок місцевого бюджету, так і за рахунок державних коштів. Наразі тривають роботи з її ремонту за межами міста, тому ми проводимо перемовини зі Службою автомобільних доріг Сумської області, щоб за рахунок державних коштів відремонтувати ділянку Н-12, яка проходить через місто.

Дорога на Стару Іванівку, Сосонку, куди перевізники не хочуть їздити через величезні ями, – загального користування. Вона морже фінансуватися як за рахунок місцевого бюджету, так і ДП «Дороги Сумщини». Ми порахували вартість ремонту – він складає 8 млн. Половину дає ДП «Дороги Сумщини», тендер вже провели, вони готові хоч завтра почати роботу, але решту 4 млн. має надати місцевий бюджет. Тому цю дорогу не можна включати в план поточного ремонту, адже є шанс її капітально відремонтувати на умовах співфінансування.

На ремонт решти доріг, які не можна відремонтувати за рахунок залучених державних або обласних коштів, оголошуємо тендер на 2, 8 млн. за рахунок місцевого бюджету, – зазначив Євген Дамов.

Освіта

Коли в Охтирці закінчується навчальний рік?

Як цьогоріч, в умовах пандемії коронавірусу, закінчуватиметься навчання в школах, зокрема для 11-класників – питання, які турбують учнів, вчителів і батьків. «Роксолана» звернулася до начальника відділу освіти Охтирської міської ради Анатолія Троня та адресувала йому ці запитання:

-           У цьому році охтирські школярі закінчують навчальний рік 8 червня. Згідно з законом, навчальний рік має тривати не менше 175 навчальних днів, тому така пізня дата обумовлена перервами в навчанні через карантин. По Сумській області дата завершення навчання різна, дехто закінчує і 16 червня.

Що стосується випускних вечорів, то кожен навчальний заклад отримав право на самостійне прийняття рішення, яке залежить від того, які предмети учні обрали для складання ЗНО і коли надійдуть результати. Тому випускні вечори у різних школах Охтирки можуть відбутися 16, 18, 25 і 30 червня. Відповідно і в документі про освіту в одних учнів буде написана дати видачі 18 червня, а в інших – 30 червня, – розповів Анатолій Тронь.

 Добавить комментарий

 

Архів сайту по місяцям:

Архів сайту по рокам: