НА СУМЩИНІ – ЕПІДЕМІЯ, А В ОХТИРЦІ ?

Для недопущення епідемії грипу і гострих респіраторних захворювань у школах Сумської області з 12 по 19 грудня включно призупинений навчальний процес, повідомляє сайт ОДА. Відповідне рішення підписав голова ОДА Микола Клочко. Також тимчасово припиняють дію гуртки та секції.

Враховуючи ситуація на місцях, питання про запровадження карантинних заходів вирішують керівники навчальних закладів. За повідомленням завідуючої районним відділом освіти Віри Сітало, станом на 12 грудня 8 шкіл району вирішили призупинити навчання, решту тримають під контролем.

На сьогодні по всій Україні фіксується максимальна циркуляція нового для України грипу H2N2 “Гонконг”, який найбільше вражає дітей та літніх людей. З цим вірусом ще жодного разу не зустрічались українці взагалі. Медики фіксують максимальну циркуляцію даного штаму, ще є вірус грипу В, вірус грипу H1N1, але його найбільше. Там звичайнісимптоми як і при іншомугрипі, але групаризику для даногогрипуцедіти до 3 років, перш за все до одного року та літні люди старше 65 років.

За словами начальник а Охтирського відділу охорони здоровя Оксани Коваленко, ситуація на сьогоднішній день по місту щоденномоніториться і можнасказати, що ситуація не погіршується, епідпоріг не перевищено.

ШТРАФИ ПОРУШНИКАМ ПДР НЕ ПЕРЕШКОДА

Про це на апаратній нараді у РДА заявив заступник начальника Охтирського відділу поліції Валерій Григалюнас. За 11 місяців кількість дорожньо-транспортних пригод зросла на 50%, а кількість водіїв, що скоїли ДТП у стані алкогольного та наркотичного сп’яніння, перевищила 70% у порівнянні з 2015 роком. І це при тому, що до порушників почала застосовуватися нова система штрафів – від 10 до 40 тисяч гривень. «Можливо, ріст ДТП пов’язаний також із зменшенням кількості співробітників ДАІ. До реформи в Охтирці працювало 10 співробітників ДАІ та ще група дорожньо-патрульної служби. Зараз маємо 4 співробітника, які обслуговують Охтирку і Охтирський, Тростянецький, Великописарівський і Краснопільський райони» , – припустив Валерій Григалюнас.

ДІДУ МАЙЖЕ 100 РОКІВ, А НА СКЛЕРОЗ НЕ СКАРЖИТЬСЯ

До Охтирського відділу поліції звернувся 99-річний пенсіонер із повідомленням про крадіжку.

Старенький повідомив, що з його будинку викрадені кошти в сумі 4400 гривень. Потерпілий розповів, що йому важко самостійно пересуватися, тому по господарству йому допомагає 58-річна місцева жителька. Того дня, коли він виявив нестачу коштів у своєму сховку, ніхто інший, окрім помічниці, до нього у хату не заходив.

Правоохоронці вирішили поговорити з доглядальницею. Жінка, ледве побачивши людей у формі на своєму порозі, відразу все зрозуміла й своєї причетності до крадіжки не заперечувала. Вона зізналась: знайшла дідусеву криївку, коли прибирала в будинку. І взяла частину грошей, сподіваючись, що господар в силу свого похилоговіку не пам’ятає всієї суми заощаджень. Кошти витратила на свої потреби. «Такі випадки, коли літні люди наймають для себе доглядальників, непоодинокі, – коментує начальник Охтирського відділу поліції Руслан Кладько. – Як правило, старенькі повністю покладаються на порядність своїх помічників. Людині недобросовісній такий стан справ дає можливість, зловживаючи довірою, обкрадати свого немічного підопічного”.

Стосовно горе-доглядальниці відкрите кримінальне провадження за ч. 2 ст. 185 Кримінального кодексу України «Крадіжка», їй загрожує до трьох років позбавлення волі, повідомляє сектор комунікації ГУ НП у Сумській області.Добавить комментарий