МОЛОДІ ПАРИ МАСОВО РОЗЛУЧАЮТЬСЯ

11 мая 2017 | ЗДОРОВ'Я | Нет комментариев | №19 (1102)

Про найважливіші життєві цінності напередодні Всесвітнього дня матері та сім΄ї розповідає завідуюча кабінетом КДМ дитячої поліклініки Ганна Мучник:


Мабуть, не випадково дати цих двох свят майже співпадають. 15 травня міжнародна спільнота відзначає День сім΄ї, який в Україні святкують з 2012 року. В другу неділю травня з 1999 року в нашій країні вшановують матерів, який в 2017 році припадає на 14 травня. День матері створений задля того, щоб віддати данину всім, хто народжує та виховує дітей. В це свято поздоровляють матерів і вагітних, на відміну від Міжнародного жіночого дня, коли вітання приймають усі представниці жіночої статі.

В усі часи головними функціями сім΄ї були і є народження й виховування дітей. За даними статистики, близько 75% родин в Україні розлучаються у перші п΄ять років подружнього життя. До 70% дітей живуть в неповних сім΄ях. Більше ніж 80% заяв на розлучення подають жінки. Кожен другий чоловік у майбутньому ще раз створить сім΄ю, близько 70% розлучених жінок будуть одинокими. 25% подружніх пар вказують, що причина розлучень – матеріальні та побутові проблеми, 20% скаржаться на алкогольну чи наркотичну залежність одного з подружжя, 15% причиною розлучень вважають банальне «не зійшлись характерами», тобто психологічна несумісність, 10% – монотонність подружнього життя, 10% – зрада одного з партнерів. І як не дивно, безпліддя – рідкісна причина розлучень – 4%, хоча за статистикою, кожна десята пара в Україні не може мати дітей. Вже у віці 25-34 років майже кожен десятий молодий українець має негативний досвід подружнього життя і є розлученим.

На сьогодні в Україні кожна п΄ята дитина (у 2015 році 20,5%, у тому числі в містах 20,0%, у сільській місцевості 23,1%) народжується у матерів, які не перебувають в офіційному шлюбі. За 2016 рік по місту Охтирка зареєстровано 44 матері–одиначки.

Тривожно, що з року в рік лелеки все менше і менше немовлят приносять на Охтирщину. В 2016 році народилося 614 дітей: 421 дитина в Охтирці, 193 – в селах, а це на 82 дитини менше, ніж у 2015 році. В 1982 році, коли я починала працювати педіатром в Охтирці, народилося більше 1200 маляток.

Викликає занепокоєння і те, що маємо багато сімей з дітьми, які опинились у складних життєвих обставинах. Зазвичай, це ті сім΄ї, де батьки зловживають спиртними напоями, палять, неналежним чином виховують дітей, ледачі, не створюють затишок та чистоту в помешканні. Разом з працівниками Центрів соціальних служб для дітей, сім΄ї та молоді я неодноразово відвідувала такі сім΄ї, знаю, як страждають діти, яких виховують горе-батьки. На обліку в Охтирському МЦ Соціальних служб сім`ї дітей та молоді знаходиться 58 таких сімей. Там виховується 171 дитина, в РЦСССДМ на обліку 48 таких родин, в яких виховується 91 дитина. Інколи дітей вилучають із сімей, де вони не мають належного піклування, і навіть знаходяться в умовах, що загрожують здоров΄ю та життю. Те, що не дали дітлахам біологічні батьки, створюють прийомні. В районі створено 6 прийомних сімей, в яких виховується 11 дітей, є дитячий будинок сімейного типу – там знайшли затишок і любов 6 дітей. У місті створено 5 прийомних сімей, в яких виховується 10 дітей.

Найсуттєвішими характеристиками сучасних сімей в Україні є нестабільність шлюбів, високий рівень однодітності, зниження виховної та соціалізуючої функції сім΄ї, часте не розуміння батьків чи одного з них відповідальності щодо дітей. Вже з юного віку дітей треба орієнтувати на головні цінності життя: родина, відповідальність за дітей, членів сім΄ї, духовний розвиток, мудрість, повагу до матері та повагу до дівчини, як до майбутньої матері та берегині сім΄ї.

Якщо людина випадково створює сім΄ю, народжує дітей, але цінності життя має за дрібниці, сім΄я розпадеться, діти не зазнають щастя жити у щасливій родині і, на жаль, можуть повторити негативний досвід подружнього життя батьків. Якщо дитина виховується у неповній сім΄ї, вірогідність, що вона повторить помилки батьків, збільшується втричі. Для створення міцної сім΄ї замало лише кохання, треба, щоб молоде подружжя усвідомлювало відповідальність своєї нової ролі, мало навички побутові та життєві. А ці навички треба починати виховувати з перших років життя.

ЦИФРИ

273 пари взяли шлюб у 2016 р. в Охтирці;

183 подружні пари згодом розлучилися;

58 весіль відгуляли в селах Охтирського району за 2016 рік;

48 пар згодом подали на розлучення.

 Добавить комментарий