Міський голова Ігор Алєксєєв має намір підвищити рівень довіри охтирчан до міської влади. Холодок недовіри, який дмухає роками на процес державних закупівель, виконання капітальних будівельних робіт, формування тарифів та й взагалі прозорість роботи Охтирського білого дому, повинен зникнути після запровадження пілотного проекту, який передбачатиме появу зовнішнього комплексного громадського аудиту.


На минулому тижні в стінах Охтирської міської ради відбулася установча нарада з питань запровадження в місті системи комплексного аудиту, в якій взяли участь члени правління Громадської ради, представники виконавчого комітету, керівники і представники організацій – надавачів комунальних послуг, перевізники. Доки учасники засідання збиралися, Ігор Юрійович поділився враженнями після відвідин Грузії, де він брав участь у засідання конгресу місцевих рад Ради Європи. Гостинна грузинська столиця – місто Тбілісі, на думку мера, значно програє навіть перед нашим обласним центром, а поліція взагалі не бере хабарів (цікаво, як він це перевіряв). Але окрім нових вражень і гастрономічних смакувань, Ігор Алєксєєв привіз ідею громадського аудиту. Ця ідея лежить на поверхні, але комплексно в жодному місті України її ще не запроваджували.

Аби в містян виникало менше питань щодо прозорості функціонування місцевої влади, міський голова запропонував вже з лютого запустити в дію пілотний проект по запровадженню громадського аудиту:

- Це не призведе ні до витрачання бюджетних коштів, ні до роздування існуючого штату. Аудиту підлягатимуть комунальні тарифи, вартість перевезення пасажирів, харчування в школах та садочках, реалізація громадських проектів, виконання будь-яких робіт та надання послуг – тобто всі напрямки використання публічних коштів. Аудит може бути проведений  за рішенням Громадської ради при  наявності суспільного інтересу.

З метою уникнення звинувачень у необ’єктивності перевіряючих, міський голова запропонував членам Громадської ради самостійно підбирати фахових спеціалістів. Робота громадських аудиторів буде безоплатною та здійснюється на громадських засадах.

Стосовно питань, які потребують ґрунтовної перевірки й відповідної кваліфікації, наприклад, розрахунок тарифів на житлово-комунальні послуги, перевезення пасажирів, обов’язковим є залучення ліцензованого зовнішнього аудитора. Цих аудиторів також має визначати Громадська рада після консультації з розробником тарифу, який і оплачуватиме перевірку.

На що директор ПП «СІБ» Сергій Бондаренко зауважив: «Я не бажаю, аби мені нав’язували спеціаліста зі сторони. Споживачів послуг «СІБу» втруть носа будь-якому аудиторові».

Виконуючий обов’язки директора ТОВ «БрокЕнергія» Григорій Юрко зауважив, що готовий надати всю документацію для перевірки, свого спеціаліста й приміщення. Але вартість аудиту доведеться включати в тариф.

Хоч і лунали скептичні думки з цього приводу, проте більшість присутніх схвально оцінили намагання міського голови не лише привідкрити шпарину витрачання місцевих фінансів для широкого загалу, але й долучитися до процесу контролю за якістю і вартістю робіт та послуг.

Учасники наради ознайомилися з проектом Меморандуму про запровадження зовнішнього комплексного громадського аудиту. На внесення змін і пропозицій до ще «сирого», написаного за 30 хвилин  документу, було надано тиждень. На січневих засіданнях  міської та Громадської рад буде розглянуто та підписано Меморандум щодо впровадження зовнішнього аудиту.

Олена КириченкоДобавить комментарий